Raya ile Organik Çaylar Organik Duygular!

Son zamanlarda ben dahil çevremde bir çok kişi organik yeme,  içmenin derdine düşmüş durumda. En doğalı hangisi, en gerçek kokanı derken hayatlarımızdan yavaş yavaş yapay tatları çıkartıyor ve doğallığın karşı konulmaz hislerine teslim ediyoruz kendimizi…

Tam bu hisleri yaşarken organik alışveriş için pek güzel bir marka keşfettim! Raya organik markasının doğal çaylarını deneme zamanı madem! Öncelikle şunu söylemeliyim ki; koku beni etkileyen en önemli şeylerden birisidir ve bu çaylar harika kokuyor! Adaçayı, papatya, ıhlamur… Sadece koklayarak bile mini bir terapi yapabilirsiniz:)

cay91

Malum mutlaka önlem almamız gereken dönemlerdeyiz. Bağışıklığınızı güçlendirmek için bitki çaylarından faydalanabilirsiniz. Hele doğal olursa, etkisi kat be kat fazla olacaktır. Peki nasıl güveneceğiz, sadece koklayarak mı? Elbette hayır. Satın alırken ürünlerin hemen alt kısmına eklenmiş sertifikasını inceleyebiliyorsunuz. Dolayısı ile rahatça güvenebilirsiniz.

cay8

İçerikleri genelde 20 gram ile 100 gram arasında.

Raya’nın hikayesini okumak ve detaylıca incelemek isteyenler buraya

Ayrıca oldukça keyifli yönetilen bir facebook sayfaları var;  Raya Facebook

Akdeniz bölgesinde yetiştirilip özenle hasat edilen nane ve  limon, çay olarak paketleniyor. Elinize geliyor:)cay1

Bir fincan ıhlamur kadar ne rahatlatabilir sizi?

cay2

Raya’nın yeşil çayı, Konya’nın güzel havasında sakin rüzgarlarla büyüyor.

cay3

 

Raya’nın adaçayı Antalya’nın mahsulü.

Antalya’da; karayollarından, iş yeri, hastane ve sanayi atıklarından, yerleşim yerlerinin suya ve toprağa karışan olumsuz etkilerinden uzaktaki bahçelerde Raya için özel yetiştirilen adaçayı, etken maddelerinin mayıs haziran aylarında ve öğleden sonra saatlerinde toplanarak havadar yerlerde özenle kurutulup özenle ambalajlanıyor.

 cay4

Dilerseniz yakıştığını düşündüğünüz farklı bitkilerle de harmanlayabilirsiniz.

cay5

Raya’nın melisa çayının yaprakları, Konya ve Antalya topraklarının o binlerce yıllık bilgeliği ile beslenerek büyüyor.

Konya ve Antalya’da; hava kirliliği sonucu oluşan asit yağmurlarının, yapay gübre ve her türlü tarım ilacının erişemediği bahçelerde Raya için özel yetiştirilen melisa, bitki henüz çiçek açmadan yaprakları toplanıp ezilmemesine büyük özen gösterilerek havadar ve gölge bir yerde incecik seriliyor ve ışık görmeden kurutuluyorcay6

Doğallığı koklamak ne güzel 🙂