Doğadan ile Bitki Çayı Aşkı!

Soğuk hava, kapıdan kovsak bacadan giriyor. Her gün gidilen onca yer, okul, iş derken ne yazık ki sürekli bir ”hasta mı olacağım acaba?” sorusuyla başbaşa bırakıyor bizi.

-Ne yapmalı peki?

-Çay aşkına sorulacak soru mu bu, çay lazım çay:)fotoğraf 2Soğuklar almış başını gitmişken elbette giyim, sağlıklı beslenme, biraz önlem işe yarıyor. Destekleyici olarak da hem sebze ve meyveleri hem de bitki çaylarını kullanmak gerekli. Tabi ne kadar sıklıkla içtiğiniz ya da belli başlı bir hastalığınız varsa bunlar çay içerken önemli. Her gün bir fincan sıcacık bitki çayı sizi hem rahatlatacak, hem de mutlu edecektir:)

Şu sıra benim de favorim çoğunluk gibi ”Tarçın Portakal” tam bir kış çayı. Yeni çıkmış, belki denememiş olabilirsiniz.Mis gibi kokusu zaten enerji vermeye yetiyor. Boğaz ağrıları içinse zencefil limon mutlaka içilmesi gerekenlerden! İçine biraz da bal katarsak şahane olur:) Adaçayı, ıhlamur hepimizin evine bir şekilde girmiştir diyebiliriz. Fakat daha güzeli bu bitkileri soğutarak da kullanabilirsiniz. Özellikle antiseptik özelliği ile adaçayı hem pratik hem çok güçlü. Doğadan bana kocaman bir iyilik kutusu göndermiş. Sağ olsunlar:)

Ne diyoruz o zaman: ”Yaşasın Bitki Çayları, Yaşasın Gripten Korkmayanlar’