Tea&Pot ile Tanışıyor musunuz?

Tea&Pot ile Tanışıyor musunuz?

Çook uzun zaman oldu TEA&POT ekibi ile tanışalı. Fakat insanı mutlu hissettiren o cici duruşları, tarzları hiç değişmedi. Ben de bir kere daha size onlardan bahsetmek istedim. Alsancak’da İzmir’in ilk ve tek çay evi olarak başlamışlardı. Şipşirin bir mekanları vardı. İnsanlara bıkmadan usanmadan çayları ve çayların içindeki sihri anlatıp duruyorlardı. O zaman onları keyifle yazmış, günübirlik İzmir’e gidip de gelivermiştim:) Sonra, çay kariyerlerine web siteleri üzerinden yeni bir yön verdiler. Şimdi her yerdeler! Bir çok şirin cafe, onların çaylarını satıyor. workshopları ile bir sürü farklı noktada çay severlerle iletişimdeler. Hatta haftalık gönderdikleri çay bültenleri le maillerimizdeler. Ne mutlu çayı böylesi sevip, sahiplenmek, çay ile mutlu olmak ve mutlu edebilmek…

İki elti, iki kız kardeş olan Zeynep ve Nihan Minareci’den bahsediyorum işte size, yüzleri her daim böyle gülen bu iki fikirbaz kadın; ha bire yeni bir başlangıç yapıyorlar çayla.

Bahar çayı, şeker portakalı çayı, noel çayı, eylül çayı derken her detaya muhteşem şekilde karışıyor tatları. Şirin grafiklerle süsledikleri tasarımları, minik notları, keten keseleri ile musmutlu bir marka onlar. Her şeyden önce çayı önemsiyorlar, seviyorlar, işlerini de elbette… Bu da tüm paylaşımlarına, oldukları her noktaya çok net şekilde yansıyor. Peki, web sitelerinde neler var?

Dünya çayları, özel karışım çaylar, çay aksesuarları, çay demleme ve çay ritüelleri hakkında bilgiler…

Bir sürü festivale katılıyor, bir sürü şirin noktada etkinlik düzenliyorlar, şuradan mail ile haftalık bültenlerine abone olabilir ve bilgi alabilir, tabi sitelerini inceleyip hayallerinizdeki çaya da ulaşabilirsiniz:) kakao ve hindistan cevizli çayı ile bahar çaylarını da bir sonraki yazımda yazacağımm!

Yaşasın çaya minnoşluk katan markalar!

 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?