Minik, Mutlu ve Trend Çay Kutuları: Tafelgut Tea

Çay dünyası; insanın kendini minicik kutularla kocaman mutlu edebildiği sihirli bir yer değil mi sizce de?

İşte hem kutu tasarımalrı hem de benzersiz karışımlarıyla trend olan o minik, sihirli kutular ”Tafelgut Çayları”

Türkiye’de henüz sadece özel çayların peşine düşenlerin bulduğu Tafelgut çayları aslında dünyada bir çok ülkede oldukça popüler. Almanya’dan ithal edilen çaylar iki boy minik ve büyük kutulardaki çaylar özel harmanlardan oluşuyor. Farklı seriler halinde sürekli yenilenen bir dinamikle satılan çaylar aynı zamanda oldukça kaliteli ve benzersiz harmanlardan oluşuyor. Anne çayları, çocuklar için özel çaylar, relax çayları, detox çayları derken oldukça geniş de bir yelpazesi var bu çayların.

Bu şirin kutularla ve Türkiye dağıtımcılarıyla İnstagram üzerinden tanıştık. Meğer çay dünyasının Chanel’iymiş Tafelgut.

Hem ülkemizde hem de Orta doğu kanalında bu çayın satışını yapan güçlü bir anne karşıladı beni. Harika değil mi? Güzel markalar, güzel insanlarla büyüsün, tanınsın dilerim:) Çayların tüm ülkeler için fiyatları belirli bir bantta satılıyor. Dediğim gibi marka ve karışımlar özel. Her zaman satın alabileceğimiz çaylardan biraz daha yüksek fiyatlara sahipler doğal olarak. 35 gr.lık küçük kutular 25-35 TL arasında. Büyük kutular ise 55-80 TL arasında. Biz buna biraz da çay adına şampanya açtırmak gibi diyelim en iyisi, Tabi bu kadar farklı çeşit arasında nasıl seçersiniz bilmiyorum:) kendinize özel bir hediye almak, kendinizi özel hissetmek istediğiniz günlerden birisinde alınabilir bence, sonra da hoop çay dolabınızın en nadide köşesine iliştirebilirsiniz. Markanın kutuları tam seyirlik zira.

Ben öncelikle Şans serisini denedim. Serinin içinden ”Good Mood Tea” ve ”For You Tea” ilk denediklerim oldu.

Good Mood; portakal notalı çayın içinde kurutulmuş elma parçaları, kurutulmuş nektar parçaları, incir parçaları, portakal parçaları, portakal granülleri ve aroma var. Kutunun arkasında 100 derece/4-5 kaşık/10-12 dakika formülü verilmiş ama ben 2 kaşık, 85 derece ve 4 dakika formülü ile gayet mutlu oldum. Bu tip özel çaylarda arka bilgileri çok dikkate almıyorum ben, damak tadı ve yoğunluk taleplerimiz değişik çünkü. Kutunun kapağını açtığınızda keskin bir koku karşılıyor sizi, içimi yumuşak, aromanın damakta kalışı uzun ve yumuşak.

For You Tea: portakallı dondurma tadında bir çay! İçinde kurutulmuş elma parçaları, kuru ve mayalanmış elma parçaları- altın çilek, özel bir nane türü, aynı safa çiçeği, aspir yani yalancı safran ve tatlandırıcı var. Portakal, bu çay içinde de  oldukça baskın. Ben bu çayın, sütle de çok yakışacağını, keskin tadını yumuşatacağını düşünüyorum. Porselen fincanlarla, günü özelleştirmek için rafından alıp kullanabileceğiniz çaylarmış bunlar. Asla her günün çayı değiller o konuda kesinim. Tatları da her damak tadının kavrayacağı sıradanlıkta değil. Zaten markanın esas sayfasında da buna vurgu yapılıyor. özel tatlar aradıklarını, sıradanlıktan özel olduklarını özellikle belirtiyorlar. Sanki çay değil bir moda markası Tafelgut. Tüm katalogları o kadar güzel doldurmuş ki!

Eğer siz de çay özelinde damak hafızanızı genişletmek isterseniz deneyebilirsiniz. Şuradan diğer çayları da görebilir ve mesajla iletişime geçebilirsiniz.

Detox serilerini de en yakın zamanda yazıyor olacağım.

Dünya da trend olmuş bu çayları deneyebildiğim için oldukça mutluyum,

Yaşasın hem seyirlik, hem tadımlık çaylar!