Rossmann Çay Filtresi Tavsiyesi

”Taze taze çay demlemek güzel de, demlikten posa dökmek zor iş” deyip üşenenlerin ilacı; kağıt çay filtresi.

”Nereden bulacağım onu?” diyenlere; Rossmann diyerek başlıyorum,

Daha önce de keyifle yazmıştım ”neden kağıt çay filtresi?”sorusunun cevabını. Bu şekilde hem hijyenik hem pratik bir seçeneği değerlendiriyorsunuz, hem çayınıza metal değdirmemiş oluyorsunuz hem de pratik bir şekilde, hiç bir yere bulaştırmadan dökebiliyorsunuz. Artık sadece poşet çay olarak piyasaya çıkan çaylara muhtaç değiliz. Kendi harmanlarımızı da pratik şekilde demlik poşet çayı haline getirebiliyoruz.

Rossmaan noktalarında iki farklı boy çay filtresi bulunuyor. Fakat çoğunlukla s boy olanına rastladım ben. Daha küçük demlikler için gayet uygun. Tek yapmanız gereken filtrenin içine dilediğiniz çayı koyup zarf gibi üst yaprağını içe katlamak. Dilerseniz önceden mini paketlerinizi hazırlayabilir, ya da anlık olarak doldurabilirsiniz. Bir paketin içinden 80 tane çıkıyor. Yani epey uzun süre gidiyor diyebiliriz. Daha önce farklı bir çok markanın filtresini denedim. Dokusu ve dayanıklılığı gayet güzel. Bazen çay koyarken kenarları yırtılabiliyor bu tip filtrelerin. Bu anlamda gayet memnun kaldım. Bir çay poşeti 2 litreye suya etki edebiliyormuş. (Arkasında da böyle yazıyor) Ben 2 kişilik çaydanlığımda devamlı şekilde kullanıyorum kendisini:) klor kullanılarak ağartılmadığını da şuraya not olarak bırakayım.

Çay fitresi kullanırsanız, çayınızı suyun içinde ideal dakika kadar tuttuktan sonra çıkarabilir, çayınızın acımasını da engellemiş olursunuz. Bence her çay aşığı kullanmalı bu tip hayat kurtarıcı minik detayları. Fiyatı da gayet uygun olan Rossmann çay filtresini denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Memnun kalırsanız da beni anın e mi?

Yaşasın minik çay mucizeleri!