Moda’nın Damak Tadı: 37/A Cafe

Şu hayatta donut aşkında kendime tek rakip tanırım, o da; Homer Simpson’dır. E hal böyle olunca, bana cennet gibi gelen bir keşiften bahsetmem kaçınılmaz şimdi. Geç bile kaldım yazmak için, tutmayın beni…

Aslına bakarsanız eğer bu yazıyı Kadıköy’e yakın bir noktadan okuyorsanız Cafe 37/A Moda‘yı bilme ihtimaliniz çok yüksek. Burası minicik fakat çok insanı birleştiren keyifli bir nokta. Bence vaadettikleri metrekaresinden çok daha fazla. Benim içerinde oturduğum sırada o kadar farklı profil ziyaret etti ki, size hiç bir ortalama veremem.

Çocuklarını donut yemeye getiren, bir fincan kahve ile yüzyıllık dedikodu anlatan, sıcak çorba aşkıyla kapıyı çalan daha kimler kimler. Mekana müdavim olan ünlü simalar da var elbette. Başta da dediğim gibi minik bir mekandan bahsediyorum. Özellikle yaz aylarında yer bulma konusunda gerçekten şansınıza güvenmelisiniz. Fakat güzel haber: mekan küçük olmasına karşın gözünü üzerinize diken yok, menü geniş, içerik taze. Daha ne olsun?

 

Eğer benim gibi donut görünce dünyayı unutmuyorsanız yemekleri de oldukça güzel. Cafe, Barilla’nın gurmelere hitap eden Academia Serisi özel makarnalarının Türkiye’deki satış noktasıymış aynı zamanda. Zaten oturmuş bir sipariş potansiyeli de var. Bu da aslında bir referans bizler için.

Şarjımın çok az olduğu dakikalarda fotoğraf çekince masanın üzeri de az önce çıkan müşterilerden sonra biraz dağınık, artık siz görmeyin oraları:) Tabi pek önemli kısım çay! Menüde çay seçenekleri de güzel. Bildiğimiz standart siyah çay haricinde poşet bitki çayları ya da dökme bitki çaylarını da bulmak mümkün. Bizi sadece sallama çaya mahkum etmemişler.

Kahve çeşitleri de var elbette ama çay varken kahve içmeyeceksiniz değil mi?

İsimleri pek hoşuma giden farklı tatlıları da var bu arada. Ne saysam başka? Çalan müzikler, sevimli dekorasyon, mekanın ışıkları güzel, (öyle demeyin, ışık önemli) insanlar güler yüzlü. Bence tastamam tüm kriterler 🙂 Yolunuz Moda’ya düştüğünde harika bir mola durağı olabilir burası. Uslu bir çay severseniz çikolatalı donutlardan da kalmış olabilir. Hemen aşağıya açık adresini ekliyorum;

Caferağa Mahallesi, Bademaltı Sk. 37/A, 34710 Kadıköy/İstanbul

(0216) 339 08 74

Cuma ve cumartesi günleri gece 00:00, diğer günler sabah 10:00 ve gece 23:00 arası açıklar.

İşte bunlar da sosyal medya hesapları;

Buyrunuz Facebook , Buyrunuz İnstagram 

Donutlarınız taze, çayınız sıcak olsun!