Lipton Kış Çayı İçelim, Dostları Eve Çağıralım! #konuşalımartık

Lipton Kış Çayı İçelim, Dostları Eve Çağıralım! #konuşalımartık

Herkese Merhaba;

Nasıl gidiyor kış ayları sizin için? Soğuk ve yalnız mı; yoksa kalabalık ve bol çaylı mı? Dilerim ikincisi gibidir. Kışı böylesi sıcacık (evet evet sıcacık) yapan da zaten mutlu kalabalıklarımız değil mi? Ardı sıra demlenen çaylar, pişen mis gibi kekler, arkası bitmeyen anlatmalar, toplanan arkadaşlar, akrabalar derken bir bakmışsınız soğuk hava sizin için sadece cam arkasında bir detay kalmış…

Bu yazımda size hem Lipton‘un yeni (ve çok beğendiğim) reklamından hem de yeni çıkardığı dökme bitki çaylarından bahsedeceğim. Aslına bakarsanız gezdiğim ülkelerde bir sürü farklı Lipton çayı buluyorum. Fakat nedense sanki en az çeşit Türkiye’de gibi. Üstelik algı olarak Lipton‘un sadece poşet çay ürettiğine dair bir yargı da var zihinlerimizde. Lipton son atağı ile dökme bitki çaylarıyla da raflara kurulmuş oldu. Böylece bahsettiğim yargıyı da kırmak için adımını attı. Rezene, papatya, adaçayı, ıhlamur ve kış çayı serinin çeşitleri. Bunların arasından elbette kış çayı ile tanıştırmak istedim sizleri.

Öncelikle güzel haber; içinde aroma yok. Şu tatlı kırmızı rengini de çok sevdim.

İşte içindekiler; bamya çiçeği, tarçın, kuşburnu, elma, zencefil, karanfil, portakal kabuğu, aynısafa çiçeği, peygamber çiçeği.

İçeriği ile hem bağışıklık kuvvetlendirici hem de c vitamini arttrıcı etkisi var. Anlayacağınız tam kış çayı olmuş. Oh sıcacık sıcacık. İsteyen içine bal da koysun..Mis!

(Bu arada çayımı dinlendirdiğim bardak Lipton için tasarımcı Defne Koz tarafından yapılmış.)

ayrıca hep yaptığım gibi, demledikten sonra tanelere de bir kimyager edasıyla tek tek baktım, yetmedi tatlarına da baktım. Evet! hepsi gerçek:)))

Gelelim Sevgili Lipton’un yeni kampanyası #konuşalımartık ‘a. Reklam; yazımın başında bahsettiğim o sohbetleri, gerçek sıcaklığı ve diyalog’un önemini vurguluyor. Özetle diyor ki; çayın bir kullanım kılavuzu olsa ilk sayfada ”toplulukla birlikte tüketiniz” yazardı değil mi?

işte o reklam:

Yaşasın, sohbet ile keyifle içilen çaylar öyleyse:)

 

 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir