İzmir Tea&Pot Keşfi!

Çayaşkı ‘nın yolu İzmir’e düşer de, oraya uğramamak olur mu? Uzun zamandır Tea&Pot ismini duyuyor ve keşfetmek için sabırsızlanıyordum doğrusu. Sonunda muradıma erdim:)Burası o kadar sıcak, o kadar tatlı bir nokta ki anlatamam. Elbette mekanları güzel kılan insanların sıcak elektiriğidir. Tea&Pot’un kurucuları işte bu iki cici hanımefendi. Aynı zamanda elti oluyorlar:) Abla kardeş gibi bir arada ve oldukça belli bir emekle yürütüyorlar.fotoğraf 3 (10)

Zaman içerisinde sürekli gelen müşterileri ile dost olmuşlar. Yeni lezzetler arayanlar, gerçek lezzetleri tekrar deneyimlemek isteyenler, keyifle ve huzurla vakit geçirmek isteyenlerin uğrak noktası olmuş burası. Menülerinin kısa bir süre sonra yenileneceğini öğrendim fakat oldukça geniş bir içeriğie sahip olduğunu söyleyeyim. Yurt dışındaki bir çok ülkeyi geziyor ve özel tatları deneyimliyorlar. Tabi bu şirin mekanın kendine özgü karışımları da var.  Burada üniversiteleri gençleri de orta yaş üzeri hanımefendileri de yanyana görebilirsiniz. Ne güzel değil mi?

fotoğraf 2 (14)

uzun süre ne içeceğinize karar vermekle geçirebilirsiniz benim gibi.Fakat tekrar gelebilme imkanınız varsa rahatlıkla macera arayabilirsiniz. Zira her bir tat, bir diğerinden ayrı bir karaktere sahip. Biz bir soğuk bir sıcak seçim yaptık.  İkisi de oldukça başarılıydı. Sunumları o kadar şık ki, kendinizi bir masal evinde gibi hissediyorsunuz. Duvarlarda asılı süslerden tutun da, çayların üzerinde yazan notlara kadar her yerde el emeği mevcut.

fotoğraf 1 (16)

Bu saate özellikle bayıldım:)

fotoğraf 2 (16)

ödeme yapmadan önce sağınıza solunuza iyi bakın bir süre şey almak isteyeceksiniz, kutular, bez çantalar, kaşıklar, süzgeçler:) Eğer dilerseniz Dünya çaylarından birer içimlik bu numuneleri alabilir ve evde deneyebilirsiniz. Böylece bir daha ki gelişinizde daha kolay seçim yapabilirsiniz.

fotoğraf 4 (10)

Sıcak olarak ne denemeliyim diye uzun süre düşündükten sonra kendi isimlerini verdikleri Tea&Pot çayını denemeye karar verdim.

fotoğraf 1 (17)

Döküm çaydanlık içinde gelen çay demini aldıktan sonra hemen denedim. İçinde Beyaz çay, yeşil çay, tarçın,zencefil,kakule, kırmızı karabiber,yıldız anason ve karanfil vardı. Boğazınızı oldukça kısa sürede ısıtıyor ve içimi oldukça yumuşak. Baharatlı olan bu çayı içerken gerçekten şifalı bir tat alıyorsunuz. Tabi Sakinleşmek isteyenler için meditasyon çayı, Turunç notalarını sevenler için noel çayı’da seçilebilirdi. Menülerini karışım çaylar, bağışıklık güçlendirici çaylar,siyah çaylar,beyaz çaylar, oolong çayı ve aromalı çaylar olarak ayırmışlar. Dünya’dan bir çok lezzeti üstelik oldukça uygun bir fiyat aralığında denemek harika. Tabi tüm seçenekleri bunlar değildi.Tatlılardan, sandviçlere kadar oldukça geniş bir menüleri var. Soğuk çaylar, kahvaltı ve salata seçenekleri derken bu güzel mekan tüm gününüzü alabilir:) Özellikle büyük PR çalışmaları yapmamışlar. Burası dilden dile ulaşarak bu noktaya gelmiş. Tabi, işine inanmak ve sevmek ne kadar önemli:)

İşte bu da soğuk çayımız:)

fotoğraf 2 (17)

Bu çayların arasında ismini daha önce hiç duymadıklarınız olacaktır mutlaka. çekinmeden sorup bilgi alabilirsiniz. Seve seve yardımcı olacaklardır. Burada kendinizi rahat bırakabilirsiniz anlayacağınız. Çayların fiyatları 5 TL ile 7 TL arasında. Tatlılar ise 3 TL ile 8 TL arasında değişiyor. Salata ve sandviçlerde seçeneğinize göre benzer fiyat aralığında yer alıyor. İstanbula kıyasladığımızda oldukça keyifli fiyatlar bunlar. Dilerseniz bu dünya çaylarını Tea&Pot’tan satın alabiliyorsunuz. Bunun için hazırladıkları teneke kutuları da var üstelik:)

Bu arada, hesabı rica ettiğinizde o bile bu şirin metal demlikle geliyor:)

fotoğraf (21)

Bu keyifli mekan, tam çay aşıklarına göre. Mutlaka keşfetmelisiniz!

Sosyal medya üzerinde takip etmek için;

Facebook Tea&Pot

Web Siteleri Tea&Pot

Twitter Tea&Pot

İnstagram Tea&Pot

İletişim ve adres bilgileri: 1379 sokak 15/B Kültür Mah. Alsancak / İZMİR

Telefon Numaraları :
0 (232) 463 57 52