15 Dakikada Bir Taze Çay: Çaycı

Çay konusunda iddiası olan bir marka ”Çaycı”. Kendi kuralları, çaya dair iyi yaptıkları var! Buyurun keşif yazıma;

İstanbul’da uzun süredir keşfetmeyi isterken yolum Ankara’da kesişti onlarla. Tam Ankara Hızlı Tren Garı girişinde yer alan mekanı görünce hemen içeri giriverdim. Beni oldukça güler yüzlü mekan sorumlusu karşıladı, hatta vaktim oldukça azdı ama ”bizim çayımızı bi için amaa” sözlerine kayıtsız kalamadım. Bu iddia denenirdi…

Bu kadar iddialı olmalarının sebebi; her 15 dakikada bir yeni çay demlemeleri. Çayı demliğe koyduktan sonra geri sayım cihazlarını çalıştırıyorlar. Ben içeri girdiğimde çayı dökmek için altı dakika kalmıştı. Sonrasında alarm çaldı ve demlikteki çaylar döküldü. Harika! Aslına bakarsanız bu onların şirket kuralı.

Bu yüzden bu noktada çay, her daim taze!

Çayın yanı sıra simit, tatlılar, sandviçler de her daim taze ve günlük. İşte bunlar çay aşıklarının görmek istediği hareketler:) Başladık sohbet etmeye, çayı bardağa dökerken köpüksüz olmasına yani yeterince sıcak olmasına nasıl dikkat etiklerini dinledim. Üstelik işini seven bir ekiple yürüdükleri de çok aşikar. Bu gözler, çay evinde çalışıp,”ben çayı pek sevmiyorum” diyenleri de gördüğü için, bunun nasıl önemli olduğunu anlayabiliyorum.

Tavşan kanı çay içmek isteyenler buyursun Çaycı‘lara diyorum doğal olarak:)

Duvarları süsleyen keyifli yazılara da bayıldım tabi, beni tek üzen şey şu kupaların ve bez çantanın sergileniyor fakat satılmıyor oluşuydu. Uzun bir süre inanmak istemedim. Belki Çaycı ekibi sesimi duyar buradan:) 

İnce belli bardak çayın fiyatı: 1.50 TL, dilerseniz Fincan tercih edebilirsiniz o da 2.50TL, atıştırmalık ve tatlıların fiyatları da makul. Ortam temiz, çay özenli. Daha ne olsun?

Yaşasın lezzeti standart hale getirmek için çalışan markalar,

Yaşasın çaya değer veren noktalar,

Yaşasın çayı hakkıyla demleyenler.

Bu da şurada hatıra dursun, Çaycı, tam da ”herkese benden çay” denilecek bir mekanmış. Yolunuz ne tarafa düşer bilmiyorum fakat hem İstanbul, hem İzmir’de, hem de Ankara’da var olduklarını biliyorum. Hemen şuraya sosyal medya hesaplarını da ekliyorum. Takip edebilir, lokasyonlarını net olarak bulabilir, menülerini inceleyebilirsiniz.

https://www.facebook.com/cayciofficial

https://www.instagram.com/cayciofficial

Alkışlar!