Hâlâ İki Çay ve Su Muhallebisine İki Kaşık İsteyeceğiniz Bir Yer Var!

Hâlâ İki Çay ve Su Muhallebisine İki Kaşık İsteyeceğiniz Bir Yer Var!

Akşam ışıklar yavaş yavaş yandığında civar evlerden, iki gözün birbirine değmeme çabalarını daha rahat izleriz. İki çay vardır önlerinde ve bir porsiyon muhallebi. iki kızarmış yüz önünde iki kaşık, geceye inat parlayan göz bebekleri! ilk defa bölüşmek bir lezzeti, o anı mis süt kokusunda geçirmek, gecenin koşturmacasını demli çay ile yavaşlatmak…

Eskiden muhallebicilerde buluşurmuş heyecanla atan kalpler. ”Eskide mi kaldı o günler şimdi?” Diyorsanız, hala bir umut var Yeniköy’de…

Yeniköy Zeynel Muhallebicisi tam romantik çay aşıklarına göre.

fotoğraf 2 (4)

Oldukça naif bir sahibi var bu sevimi noktanın ve elbette dededen toruna, babadan oğul’a geçen bir sevda işleri. Şimdilerde organik diye bize süsleyip püsleyip verdiklerini burada her gün kullanıyorlar. Dedelerinden öğrendikleri gibi hazırlanıyor vişne kaymak dondurma ve saf gül suyu kullanılarak yapılıyor su muhallebisi. Demli çaylarının yanına dilerseniz zencefilli, kakaolu kurabiyelerinden de alabilirsiniz.  Ben bu kurabiyelerle selfie bile çektim:)

fotoğraf 3 (1)

Ailelerin keyifle geldikleri bu sevimli nokta oldukça güzel bir tercih!

Fiyatları oldukça makul. Her biri lezzetli ve tam kıvamında olan tatlılar 5 TL ile 8 TL arasında değişiyor. Geleneksel lezzetlerin yanı sıra süt pembe, kadayıflı muhallebi, lezzet sefası gibi hangisini seçeceğinize karar veremeyeceğiniz harika seçenekleri de var. Çay ise sürekli demli dostlar.

fotoğraf 2 (6)

mevsimine göre içine tatlandırıcı ya da katkı maddesi içermeyen dondurmaları tam anlamıyla muhteşem!

fotoğraf 4 (1)

Mekanın üst katı ise kalabalık buluşmalar için olduça ideal. Eğer yolunuz yeniköy’e düşerse bu lezzetli noktaya mutlaka uğrayın:)

işte adresi; Köybaşı caddesi NO:136 Yeniköy/ İst. (212) 262 89 87

İnsan ölmeden en az bir kere aşık olmalı, bir kere de bir muhallebi, iki kaşık, iki çay sipariş etmeli…

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?