Ünlü İngiliz çay ve kahve markası Whittard, artık Türkiye’de!

Ünlü İngiliz çay ve kahve markası Whittard, artık Türkiye’de!

Geçen hafta gelen Whittard of Chelsea daveti ile oldukça mutlu şekilde yola çıktım. Bu yeni açılışı dinlemek, bu ünlü çayları deneyimlemek ve yazmak oldukça heyecan vericiydi.

1886 yılında Londra’da kurulan ve yıllar içerisinde dünyanın dört bir yanında sunduğu özel çay, ve yüksek kaliteli İngiliz porselenleri ile de tanınan Whittard of Chelsea, dünyada bir ilk olan kafe konseptiyle  Akasya Acıbadem’de hizmete açılmış. 128 yıllık bir markanın tarihinde ilk defa kafe konseptini tasarlayan DD İç ve Dış Ticaret, aynı zamanda markanın İngiltere’de de uygulayacağı bu yeni konseptin danışmanlığını da yürütüyormuş.

Whittard_Akasya_Ic_Alan

Üniversite arkadaşlıklarını sürdürerek bu girişimi yapan iki ortağı dinledik önce. İkisi de oldukça sıcakkanlı ve bu işi gerçekten sevdikleri belli olan kişilerdi. İşini severek yapmak ne harika!

fotoğraf 1 (4)

Çay içmeyi sevenler insanlarla sohbet etmek ve beklentilerini anlatmak çok daha kolay ve güzel 🙂 Onlarda bu çay birikimlerine yıllarca deneyerek sahip olmuşlar…
Whittard_Akasya_On Cephe

Mağaza çay severler için cennet! Menüleri oldukça geniş ve çeşitli. Çaylar aynı desene sahip porselen fincanlarda ve demlik ile geliyor. menülerde demlikle servis edildiği yazmadığı için ilk etapta fiyatlar yüksek gelebilir. Ortalama fiyatlar 14 TL ile 18 TL arasında. Fakat bir demlikten 2 fincan çıktığını düşünürsek Dünya çaylarını denemek için oldukça makul fiyatlar bunlar.

GreenJasmine_SpicedChai_WhitePomegranate

Dünyanın en nadir bulunan çay çeşitlerini barındıran Whittard, hazır çayları, soğuk ve sıcak tüketim alternatifleriyle çok pratik ve lezzetli! Süt ile hazırlanan özel baharatlı çaylar ise farklı tatlar arayanlar için ideal bir alternatif olacak nitelikte. Sadece tam olarak nasıl bir tat aradığınızı anlatmanız yeterli.

Walter Whittard’ın 128 yıl önce geliştirdiği kendi karışımı olan Afternoon, siyah çay ve yaseminli yeşil çay karışımından oluşuyor. Spiced Chai; tarçın, karanfil, zencefil gibi baharatlarla egzotik bir tat sunuyor. White Pomegranate, English Rose, Oolong ve Gun Powder da Whittard’daki diğer çay lezzetleri arasında yer alıyor. Whittard_Afternoon_Tea (3)

Whittard’da çay seçeneklerinin yanında; meşhur İngiliz kurabiyeleri de var. Her siparişinizde yanında geliyor, dilerseniz satın alabiliyorsunuz. Sessiz sakin ve çay dolu bu mekanı ilk fırsatta deneyimlemelisiniz!

Seçeneğiniz çok fazla ama benim favorim: English Rose ve Papatya, vanilya ve bal ile harmanlanmış bitki çayı 🙂

Bu keyifli davet için çok teşekkür ederim!

 

Share

Yorumlar

  1. İngiltereden getirdiğiniz ürünlerin lojistiğine fiyat vermek isteriz.
    yetkili contak bilgilerinizi rica ederiz.

    • Merhaba, ben sadece blog yazarı olarak markayı keşfedip, yazdım. Marka tarafı ile ilgili bir ortaklığım bulunmamakta. Firma yetkililerine ulaşmayı deneyebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederim:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?