Üsküdar Kitaplı Kahve’de Çay Mutluluğu!

Bu dünyada birbirine en çok yakışan şeylerden birisidir kitap ve çay! Arasında kaybolduğun sayfaların mutluluğu, çayın buharına karışıyorsa hele…İşte huzurlu, sakin ve kitap dolu bir çay noktası!Üsküdar Kitaplı Kahve, uzun zamandır ismini duyuyordum bu sevimli mekanın. Her giden sakinliğinden bahsediyordu. Haklılarmış. dört katlı ahşap bir bina burası. Bahçesi ve giriş katında genelde iki ya da üç kişilik masalar var. Her biri camların önüne konulmuş ve camları kitaplar süslüyor.

fotoğraf 2 (2)

Bu kitaplar asla dekor değil. Her gelen elini sürüyor, okuyor, karıştırıyor ve yaşatıyor bu kitapları.

fotoğraf 1 (5)

Üst katlarda da özel günler için rahatlıkla kullanabileceğiniz bir toplantı odası ve müzik odaları var.

fotoğraf 5 (1)

Şirket toplantıları, arkadaş buluşmaları ve doğum günleri için ideal bana kalırsa:)

fotoğraf 4 (1)

Bu minik odalarda müzik dersleri veriliyor. Mekanın menüsü öyle karmakarışık değil. Oldukça sade ve yeterli. Biz öğle arasında gittiğimiz için kitaplı kahve özel tostunu yedik.

Sanki anne evindeymiş gibi havlu peçeteye sarılmış şekilde geldi. Panini ekmeğine domatesli bir sos ve kaşar var içinde. Oldukça da doyurucu. Makanda kahvaltı da var, tost çeşitleri de. Tabi olmazsa olmaz çay çeşitleri!

fotoğraf 4 (2)

Hibiskus, gül, tarçın-elma, kekik çayına kadar seçeneğiniz oldukça çok. Fiyatları oldukça uygun. Ben gül çayı içtim, arkadaşım ise tavsiye üzerine sultan çayını tercih etti. Sultan çayı; baharatlı ve bünyeyi güçlendirecek baharatlar içeriyor. Dilerseniz ince belli bardakta mis gibi demli çay, isterseniz İngiliz havasında sütlü çay içebilirsiniz. Işığı, dokusu oldukça güzel bir şirin noktanın çalışanları da oldukça mütevazi ve sakin.

fotoğraf 1 (4)

Dilediğiniz kadar oturabilir, ders çalışabilir, dünyayı bile kurtarabilirsiniz. Buradan daha kendi halinde bir mekan bulamayabilirsiniz çünkü. Bitki çaylarının fiyatları 2 TL ile 4 TL arasında. Pres ile gelen çayları 2 fincan içebiliyorsunuz. Tostların fiyatları da 5 ile 6 TL arasında. Kahvaltı fiyatı 12 TL, menemen çeşitleri ise 7 TL. Anlayacağınız her şey uygun, ortam güzel…

Eğer yolunuz düşerse, mutlaka selam veriniz:)

Hemen gitmeliyim diyenler buradan adres ve iletişim bilgilerini alabilir…