The Republic of Tea

Kendi çay cumhuriyetlerini kurmuş bir çay markası ile tanıştırmak istiyorum sizi! ”The Republic Of Tea”

1992 yılında kurulmuş bu keyifli çay markası, tüm içerik ve özelliklerinden önce devamlı yenilenen kutuları ile gönlüme taht kurmuştu. Özel dönemler, filmler, seriler derken birer kutu almaya başlasanız, sizinde kocamaaan bir çay kutuları cumhuriyetiniz olabilir. İnanın bana:)

Onları ilk olarak Amerika’dan bir dostumun getirdiği kutuları ile tanıdım. Anneler günü için özel çıkarttıkları meyve çaylarına bayılınca, peşlerine düştüm. Şansıma farklı lezzetlerini de alakasız yerlerde bulup, deneyebildim. Fakat her şey bir yana, çayı gerçekten kocaman bir cumhuriyetin merkezine koymaları, her kolunu tutup, geliştirmek istemeleri benim için en önemli yanları.

Yenilikçi olduğu kadar sosyal sorumluluk konusunda da hassas olan marka, çok sayıda faydalı topluluk ile iletişim halinde. Hem çayın hem de insanlığın iyileşmesi için çaba sarfediyorlar. Yaptıkları işe değer verdiklerini, bu sertifika ve oluşumlardaki rollerine bakarak söyleyebiliriz. Şimdi size uzun uzun anlatmak niyetinde değilim. Bu yazıyı can sıkıcı hale getirmektense, az da olsa onlar hakkında bir farkındalık oluşturmak niyetim. Belki yolunuz Amerika’ya düşer, ya da farklı bir ülkede bu markayla karşılaşırsanız, es geçmeyin derdindeyim:)

Tabi aslına bakarsanız ilham almak için de oldukça doğru bir adres olduklarını düşünüyorum.

Bu arada markanın kurucusu da gönlünü çay yolculuğuna adamış birisi. The Republic of Tea markasını kurmadan önce uzun süre en kaliteli çay yapraklarını tanımak için uzun bir keşfe çıktığı söyleniyor. Ne de güzel yapmış değil mi?

Bugün 300’den fazla çay çeşidinin yanı sıra, sertifikalı şekilde ürettikleri, kafeinsiz, glutensiz,(Gluten-Free Certification Organization (GFCO), anti alerjik çayları da var. Elbette ödüllü çayları da!

Online satışlarının oluşu da harika! Dilerseniz şuradan ürünlerini, şuradan da gönderi ücretlerini inceleyebilirsiniz.

Onları instagram ve facebook üzerinden de takip edebilirsiniz.