Çay Dünyasına Yeni Bir Soluk Daha! ”Teasy Tea”

Çay demek benim gibi çoğu insan için de tutkulu bir yolculuk demek aslında. Yeni tatlar, yeni kokularla büyüyen gizli bir ülke içimizde. Kimileri bu ülkenin kapısından defalarca geçiyor kimisi merak edip kapıyı çalıyor!

İşte Teasy Tea, o kapıyı ardına kadar aralamaya niyet etmiş.  AcrLoft alışveriş merkezinin hemen girişine açılmış Teasy Tea ile bakın neleri keşfettim!

Öncelikle girer girmez renkleri, sade ve keyif verici dekoru ile sizi çekecek geniş ve ferah bir yer olduğunu söyleyeyim. Sağ ve sol duvarda birbirinden farklı çaylar sıralanmış. Önlerine konulmuş ufak kutulardan koklayabilir, içeriklerini okuyabilir ve seçim yapabilirsiniz. Menü ve fiyatlar da açık şekilde yazılı karşı duvarda. Fiyatı bütçenizi aşmayacak, karşılığında aldığınız hizmet ve lezzet sizi üzmeyecek şekilde.

teasytea1

Yeşil, beyaz, siyah, oolong çaylarının yanı sıra bitki ve meyve çaylarının da harika karışımları var keşfetmeniz için. Sadece bu kadar mı? Duyduğuma göre herkes Teasy’nin sandviçlerine hayranmış. Olunmayacak gibi de değil. Tazecik hazırlanan sandviçler hem günlük hem de sürekli yenileniyor.

acrloftteasy

Simit arası mozarella, pesto sos, domates ve yeşillik ile harika bir lezzet denemiş oldum mesela ben. Simit arasına yaptıkları sandviçi hemen yemek istemiyor, yavaş yavaş tadını ala ala hüpletmeyi tercih ediyorsunuz.

Bu sırada Teasy ekibi de harıl harıl çalışıyor tabi. Havalar ısındı diye ilaç gibi soğuk çaylar hazırlıyorlar. Teasy açılmadan önce bir çok ülke gezilmiş, ürünler denenmiş, yenilikler araştırılmış. Bu yüzden burada göreceğiniz çoğu şey farklı.İşte onlardan biri! Tea Sparkle, köpüklü tadı ve iç ferahlatan aroması ile bağımlılık yapabilecek bir lezzet. Dileyenler şuradan yapım videosuna ulaşabilirler.

teasparkle

Daha önce içmediğiniz harika çaylı kokteylleri burada deneyebilirsiniz.

teasytea

 

Çayınızı içerken dilerseniz bilgisayarınızı açıp, rahat rahat çalışabilir, isterseniz masalara iliştirilmiş kitaplardan dilediğinizi alıp okuyabilirsiniz. Tabi dilerseniz bu keyifli mekanın sahibi ile sohbet de edebilirsiniz. Mesela ben bazı çayların isimlerini tutkunu olduğu atlardan esinlenerek koyduğunu öğrendim. Dünyaca ünlü ve zor yarışlar kazanmış atlar, burada bazı çaylara isim vermiş, ününe ün katmış:)

teasycayevi

Dilerseniz içmeye doyamadığınız çayları ya da beğendiğiniz çay objelerini, demlikleri de buradan satın alabilirsiniz.

Çaylar 50gr.lık özel paketlerde satılıyor ve yoğun aromalı olanlar da uzun süre yetiyor diyebilirim. Çünkü bu tip özellikli çaylar genelde birden çok defa demlenebiliyor. Tabi bu kadar çeşit arasından nasıl karar vereceğiniz de ayrı bir sorun, fakat şimdilik oraya hiiç girmiyorum:)

teasytea

Bu şirin mekanı, lezzetli ve yenilikçi karışımlarını denemek isteyenler için işte adres:

Acarlar Mah., Polonez Bağlantı Yolu/kamer Çıkmazı No:2, Paşabahçe/İstanbul Yakında farklı noktalardan da bize sürpriz yapabilirler:)teasytea

Bu güzel deneyimi Vesta Event ile yaşadım. Hem onlara hem de harika misafirperverlikleri için T-easy ekibine çok teşekkür ederim:)