TEA&POT Hindistan Cevizli Siyah Çay

Sevgili TEA&POT çaylarından hindistan cevizli siyah çayı seçtim, denedim! 

Benim de kalbimin bir tarafı klasik siyah çaycı ne yalan söyleyeyim. Evet, bir diğer tarafı hala değişik tataları deneme tutkusuyla dolu olsa da o siyah çayın yeri ayrı duruyor işte, yapacak şey yok:) Tea&Pot hakkında bir önceki yazımda bilgi vermiştim sizlere. Dünya çaylarının yanı sıra kendi harmanları da var cici web sitelerinde.

İşte onlardan birisi! Hindistan cevizli ve kakaolu siyah çay!

İçinde aroma yok, fotoğrafta da gördüğünüz gibi kakao parçacıkları, Hindistan cevizi parçaları ve siyah çay var. Artık biliyorsunuz, çayları açıyorum. Didik didik yapıp, tanelerine bakıyorum. Ne kadar gerçek parça, ne kadar tozsuz, çöpsüz çay o kadar güzel tat bana kalırsa. Seylan çayı zaten tek başına asil ve karakteristik bir tat, onun yanın aroması ve kokusuyla güçlü lezzetler çok yakışıyor. Ancak o zaman Seylan çayının kapsayıcılığını görebiliyoruz. Elbette oranları da oldukça önemli. Karışım çay yapmak adeta bir sanat!

Paketi açınca mis gibi eti puf kokuyor burnunuza, bayılıyorum güzel kokulu çaylara, zaten mutlu mutlu hazırlamaya başlıyorsunuz böylece, Tadı hiç baygın değil, et puf dediğime bakmayın. Oldukça güzel bir iş birliği olmuş. Önce seylan çayını, yudum boğazınızdan geçtikten sonra da kakao ve Hindistan cevizinin tadını alıyorsunuz. Hem tatlılarla hem de tek olarak rahatlıkla içilebilecek bir çay olmuş. Yoğun bir tat olmasından korktuğum için tam kararında hatta bir kritik daha az demledim. Benim için oldukça iyi bir tat oldu. Bu çay tam anlamıyla kahve severlerin karşısına dikilip nanik yapabilecek bir çay olmuş. Benden yıldızlı puanlar gidiyor!

50 gr.lık paketin epey uzun süre gideceğini düşünüyorum. Fakat insana kek yaptırır, çay demletr işte böyle çaylar. Yanına bir de şarkı açtırır…

Yaşasın zevkle demlenen karışımlar!

şuradan bakabilir, alabilirsiniz.