”hadibizkaçtık”ekibinden; ”Şirince’de Çay Molası”

''hadibizkaçtık''ekibinden; ''Şirince'de Çay Molası''

İzmir’i de İzmirliyi’de pek severim ben. Güler yüzlü insanları, şirin keşif noktaları ile bence ülkemizin en nadide bölgelerinden birisi. İzmir denilince aklıma; köşe bucak gezen, nerede farklı bir makan varsa izini süren  hadibizkactik.blogspot.com.tr ekibi geliyor. Üstelik çayı da çok seviyorlar:)

Kendilerini ”İki acemi gezginiz biz. Yolda olmayı, yoldan çıkmayı seven… Bazen evimizin yanı başındaki köylere yolculuğumuz, bazense uzak kentlere, ülkelere…” diyerek tanıtıyorlar. Hem blog sayfalarında hem de sosyal ağlarında da keşfettikleri noktaları gün be gün paylaşmaya devam ediyorlar. Bizleri buluşturan ise elbette çay aşklarımız oldu:)  Şirince’de çayın seyrine doyulmayacak bir mekan keşfettiler, sonra da kendilerini hoop cayaski.com‘da misafir buldular.  Umarım muhabbetimiz daim olur, sık sık beklerim artık:)

İşte kendi ifadeleri ve görselleri ile ”Şirince de çay molası”
İzmir’e yolu düşenler bilir, İzmir tatili içine mutlaka minik bir Şirince Efes gezisi sığdırılır. Biz İzmirliler de güneşli hafta sonlarını Şirince’de değerlendirmeyi çok severiz. Kendine hayran bırakan bir köy, şarabıyla, evleriyle bir çok neşeli seçenek sunuyor. İzmir’e veya İzmir yakınlarına seyahat planlıyorsanız mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.
Geçtiğimiz günlerde güneşli havayı ve tatil gününü yakalayınca soluğu Şirince’de aldık. Hafta içi özellikle çok sakin oluyor ve eğer yorgunsanız çok güzel dinlendiriyor.

izmirçay

Daha önce uğramadığımız bir mekana uğramaya karar verdik ve Ocakbaşı Restaurant’ı gördük. Manzarası çok hoşumuza gitti ve hemen üst kattaki sobalı odaya oturduk. Genelde Şirince’de fiyatlar yüksek oluyor ancak burası çok uygun fiyatlıydı. Kahvaltımızı yapıp çıktığımız için çay molası vermiş olduk. Kalabalık olmamasına rağmen çayı tazeydi. Bir de restaurantın şirin bir köpeği var, misafirliğiniz süresince size eşlik ediyor. Misafirlik demişken gerçekten burada kendinizi müşteriden çok misafir gibi hissediyorsunuz.

İşletmeciler çok sıcakkanlı, bol bol sohbet ettik.

şirinceocakbasırestoran
En yakın zamanda Şirince’ye uğrayın köyde yürüyüş yaptıktan sonra manzaraya karşı bir çay molası verin!

Çayın fiyatı: 1.5 TL

Gözlemeler ise 6 ile 7 TL arasında

Mutlaka iyi gelecektir. En yakın zamanda gerçekleştirmeniz dileğiyle…
Merak edenler mekan menüsünü şuradan inceleyebilir ya da sanal tur ile turlayabilir:)

Şirince Ocakbaşı Restaurant Adres: İstiklal mah. NO:7 Şirince Köyü/izmir

Telefon: 0(232) 898 30 94

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?