Phuket Town’un Tek Çay Evi; Unforgettable

Unforgettable, Phuket’in tek çay evi. Phuket Town’da çay aşıklarını bekliyor! Muson yağmurları bile durduramadı beni, bayıla bayıla keşfettim ve heyecanla paylaşıyorum bu harika noktayı.Phuket, özellikle belirli dönemlerde tatil için çok tercih edilen bir bölge. İnsan ne yanına gitse keşfedecek bir yer buluyor.  mavinin her tonunu görebileceğiniz adaları, şıkır şıkır sokakları, gecesi gündüzü derken zaman su gibi akıyor. Tabi eğer benim gibi çay peşinde koşmaktan bıkmayanlardansanız sizin için de pek keyifli bir dünya var burada. Phuket Town bölgesi biraz daha eski yerleşimi, sıra sıra cafeleri ile tam bir keşif noktası. UnforgeTable de bu bölgede. Phuket’in tek çay evi. Sahibi de tam bir çay tutkunu. İngiltere’de başlamış fincan ve çay tutkusu. Önce koleksiyon yapmaya, antika fincanları toplamaya başlamış sonrada hayaline bu mekanda can vermiş. İçerisi çay objeleri, demlikler ve antika fincanlarla dolu. Dilediğiniz fincanla da içebiliyorsunuz çayınızı!

phuketcafe

içeri girdiğinizde ne yana bakacağınızı şaşırıyorsunuz önce, fakat hangi masaya oturursanız oturun manzara tam bir çay tutkununa göre. Masalarda fincanlara ekilmiş minik tohumlar, duvarda yağlı boya tablolar derken tekrar tekrar ”iyi ki keşfettim”diyebilirsiniz. Çayların fiyatları oldukça makul. Dilerseniz fincan, dilerseniz demlikte alabiliyorsunuz. unforgetablecafe

Çiçek açan çay mekanın favori çaylarından fakat burada Fransa’nın ünlü ”Mariage” çaylarını da deneyebilirsiniz. Tatlıları da hem görsel hem tat olarak harika. Ben çikolata ve yeşil çaylı pastalarına bayıldım. Fransız müzikleri çalan mekana ışık da oldukça rahatlatıcı. Dilediğiniz kadar oturabilir, lezzetli çayınızı yudumlarken yeni rotalarınızın planlarını yapabilirsiniz.

phuketcayevi

Mekan sahibi oldukça sevimli, konuşkan ve yardımcı olmayı çok seven birisi. Gittiğinizde mutlaka sohbet etmelisiniz. Henüz 1.5 senedir açık olan Unforgetable’yi ziyaret eden ilk çay blogu da ben oldum. Konuşacak, soracak çok şey oldu haliyle…

phuketcay

Gezilecekler, keşfedilecekler listenize mutlaka eklemelisiniz derim ben:) Dileyenler şuradan  Facebook, şuradan da İnstagram sayfalarını inceleyebilirler!

Yaşasın çay aşkının peşine gidenler!