Moduma Göre Çay, Moduma Göre Philips Hue Go

Moduma Göre Çay, Moduma Göre Philips Hue Go

Çay keyfi her zaman; bir fincan çay ve biraz sıcak sudan ibaret değildir. Ortamın kokusu, ışığı, rahatlığı ve ruh halinizle oldukça ilgilidir. Hâl böyle olunca sadece çay değil, onun ilhamını parlatan her şey ilgi alanımda!

İşte size tanıştırmak istediğim yeni şahanem; Philips Hue Go!

Kendisi en basit tabiri ile akıllı ve taşınabilir ışık. İF tasarım ödülüne sahip ışık, kablosuz olduğu için dilediğiniz her mekanda kullanabilirsiniz. Yani bir yaz gecesi deniz kenarında, film izlerken, romantik bir yemekte ya da kitap okurken! En çok da çay içerken:)

Artık hayatımızı saran bir çok şey gibi aydınlatma sistemleri de dijital bir sürece girdi. Bu işi de hakkıyla sırtlanıp götüren marka Philips oldu. Son ürünleri Philips Hue Go ile bir bayrak taşıyıcı oldular.  Akıllı ışık sistemini evinizde oldukça anlaşılır ve pratik bir mini cihaz ile birbirine bağlayabilir, tek elle ve tek bir noktadan tüm evinize hükmedebilirsiniz. Evde olsanız da olmasanız da! Bunun için yapmanız gereken tek şey kolayca tüm cihazları bağladığınız bir ağ oluşturmak.  Bunun için cihazlar arası köprü işlemi yapan minik aparatı kablosuz bir ağa bağlıyorsunuz ve uygulamayı akıllı cihazınıza indiriyorsunuz. İşte bu kadar!

Kolayca şarj olan, 3 saate kadar kullanabildiğiniz bu akıllı ışık sistemi odanızı da, modunuzu da çok kısa sürede değiştirebiliyor. Hafızasında kayıtlı temel renklerin haricinde (Cozy Candle ( Mum Işığı), Sunday Coffee (Pazar Kahvesi), Meditation (Meditasyon), Enchanted Forest (Büyülü Orman) ve Night Adventure (Gece Macerası) 16 milyon renk arasında geçiş yapabilir ve beğendiklerinizi kaydedebilirsiniz. Cihaz, diğer tüm Hue ürünleri ile uyum içerisinde çalışıyor. İnsanlar Hue Go’yu çok sevmiş ve 200’e yakın uygulama yazmışlar. Bir çoğunu akıllı cihazlarınıza indirebilir ve keyifle kullanabilirsiniz. Dilediğiniz ışıkla uyanabilir, dilediğinizde kapanmasını sağlayabilir, dinlediğiniz müziğe efektleri ile eşlik etmesini sağlayabilirsiniz. Avcunuzun içinde tutabileceğiniz bu cihazı anlatmak için günlerce yazı yazabilirim sanırım. En iyisi ben biraz da kendi modlarımdan bahsedeyim;

Biliyorsunuz; Japon çayları, uzak doğu kültürünün vazgeçilmez seremoni aracıdır. Ruhsal arınma, içe dönüş ve meditasyon için sık sık kullanılır. Ben de öyle yaptım:) Odamı nil yeşili ile süsleyip, çaylarımı döküm demliğimde demledim ve ufak bardaklarda ikram ettim. Fotoğrafı size net göstermek için ışığı açtığımdan dolayı siz yansımaları göremiyorsunuz fakat şahane bir birliktelik oldu.

philipshue

Sinema ve oyun akşamlarında ise Hue Go’yu bu şekilde kullanıyorum. Diyetisyen olan komşum bu modu yeni tarifler yazarken kullandı. İlham verici olduğunu da iletmek gerekli demek ki. Sanırım bu ışık modu odaklanmayı arttırıyor. Bu da o günden bir hatıra olarak kalsın:)

huego

İşte benim akşamlarım!

Yumuşak, pembemsi ve mutluluk verici kişisel rengim, organik içimli çaylarım ve merhaba huzurlu gece! Bir kaç sayfa kitap, belki biraz müzik ve tüm günün yorgunluğu kapı dışarı!

philipsışık

Son olarak evimizin favorisini de paylaşmalıyım. Gözleri yormayan ve insanın içini ısıtan titrek mum ışığı ile kendi kendimize kalmayı pek sevdik biz. Her şey sakin, her şey kıvamında…

philipsaydınlatma

Cihaz sessiz çalışıyor, taşınması kolay ve cam gibi kırılacak bir malzemeden değil bu yüzden bebek odaları için de harika bir yardımcı olacaktır. Çocuğunuza okuduğunuz masallara göre de modunuzu değiştirebilir, Canavarlı, cadı kazanlı sahnelerde kor kırmızısını kullanarak korku gecesi bile yapabilirsiniz:)

349 TL olan fiyatı ile piyasada olan ürünü şuradan daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Cihazın tanıtım videosunu da şuraya eklemeden olmaz;

Yaşasın Akıllı ışık sistemleri,

Yaşasın modumuza göre Yaşamak,

Yaşasın her moda uyum sağlayan çay aşkı!

….

Cihazla tanışmamı sağlayan ve sonrasında büyük bir sabırla aylarca yazımı yazmamı bekleyen değerli Philips çalışanlarına ve Syn. Erdem Baltacı’ya nezaketleri, gösterdikleri üstün sabır ve iyi niyet için çok teşekkür ederim.

 

 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?