Bi Organik Hemşin Çayı İçer miyiz?

Bi Organik Hemşin Çayı İçer miyiz?

Çay konusunda hepimiz biraz hassasız değil mi? Hatta kılı kırk yaran, rengi, kokusu, burukluğu derken aradığını bulmak için uzun süre o tadı arayanlarımız var. Belki siz de onlardan birisiniz. O halde ”Organik Hemşin Çayı” ile tanışmanın zamanıdır.

Öncelikle çayın en güzel özelliklerinden birisi organik oluşu. Sertifikalı tarımsal bir ürün olan Hemşin çayı, tarladan, işlenme ve paketlenme sürecine kadar her aşamasında ayrı bir özveri ile hazırlanıyor. Belki de bu yüzden; burukluğu, tadı ve aroması tam da olması gerektiği gibi. Bu çayı denedikten sonra müptelası olan çok.

Eğer İstanbul’daysanız Kadıköy rıhtım’da yer alan Çaykur’un kendine ait bir noktası var. Orada deneyebilir, satın alabilirsiniz.

Çaykur Organik Hemşin çayının dökme çay çeşidi haricinde, çalışanlar ve kısıtlı zamanı olanlar için poşet çay çeşidi de var. İkisi de deneme şansım oldu, doğrusu dökme ve poşet çay arasında bir tat farkı bulamadım. Harika!

organikhemsin

Çayın  IMO sertifikasına sahip olduğunu, hiç bir kimyasal içermediği için, doğal yaşam severlerin de favorisi olduğunu söylemeden geçmeyeyim.
organikhemşin

Dilerseniz bu güzel Türk çayını tomurcuk çay ile de harmanlayabilirsiniz. Tatlarının birbirine çok yakışacağına eminim. Karadeniz çaylarını buruk bulan, durduğunda tadının değiştiğini söyleyen çok kişi var. Fakat bu çayın aynı etkiye sahip olmadığının altını rahatlıkla çizebilirim. Hem midenizi burmayacak, hem de lezzetli bir deneyim sunacak size. Metal kutusunun içinde rahatlıkla tazeliğini koruyor, günün her saati de içilebiliyor. Şahsen ben kime ikram ettiysem, mutlu bir yüz ifadesi gördüm. İnternet üzerinden satın almak isterseniz 400 gr. teneke kutusu 18 TL ile 25 TL arasında bir fiyat ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Dilerseniz Migros marketlerde de mevcut. (sanal markette de var)

diyorum ki yani; gördüğünüz yerde es geçmeyiniz, deneyiniz:)

Buradan da Çamlıhemşin’in mis gibi havasını soluma şansına sahip olmuş herkese selam olsun! Ahh ah…

 

Share

Yorumlar

  1. Kesinlikle Organik. Çünkü organik çay da pestisit olmaz. Aslında Türkiye de yetiştirilen tüm çay ların organik üretim olması gerekir. Dünya da Yetiştirilen çaylar da üzerine kar yağan tek çay üretim yeri Türkiye dir.

  2. Evet gerçekten mükemmel bir çaydır bu zat-ı şahane.Hatta o kadar mükemmeldir ki, bu çayı birkaç sefer içtikten sonra hiçbir çaydan zevk alamayabilirsiniz benden söylemesi 🙂 Eğer bu çayı sürekli içebilecek maddi yeterlilikte değilseniz hiç içmemeniz sizin için daha iyi olabilir.

  3. Oya Pınarlı Says: Mart 6, 2018 at 6:52 pm

    Çarpıntı olmadan içebildiğim tek çay, ellerinize sağlık

  4. Ben karton kutuda olanı denenedim, hayli hafif geldi. Altınbaş’tan daha iyi olduğu yorumları vardı, benim içtiğim eğer sahtesi değilse kesinlikle Altınbaş’ın yanına yaklaşamaz.

  5. Cay budur. Digerleri cay degildir. 35 yil boyunca cayi hic umursamadim benim icin hepsi ayniydi icmesem de olurdu bayat cay bile icerdim aralarinda hicbir fark yoktu cunku. Bir gun bir yerde bir cay ictim ve ilk defa bir caydan zevk aldim. Ilk defa gisip bir cayin markasini sorma geregi duydugumda aldigim cevap bu caydi.

    • ne harika! aslında sevdiği şeyin peşine böylesi düşen çok az insan var ülkemizde bence. Ben de çok fazla çay deniyorum ama bir tanesinde aynı dediğiniz etkiyi yaşamıştım. Çok memnun oldum:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?