Mima: Sanatla Dönüşen Çay Tabakları…

Mima: Sanatla Dönüşen Çay Tabakları...

Şu hayatta sanat ile güzelleşmeyen ne var?

İşte çay tabaklarının Mima ile dönüşümü…

Bayılıyorum böyle farklı, özgün, sıcak işlere! Sevgili Esra Kuşçu, Mima markası ile özgün çay tabağı tasarımları yapıyor. Kopya kullanmadan, şablonsuz her bir çay tabağını tek tek elleriyle boyuyor. Desenleri de kopyasız. Hayal ediyor ve çiziyor. Bana kalırsa bu yüzden bu kadar güzel şey çıkıyor ortaya.

Kullandığı profesyonel cam boyası. Bu yüzden bu kadar yalın desenler çıkıyor, sonrasında da fırınlama işlemi yapıldığı için bulaşık makinesinde bile yıkanabilir dayanıklılıkta oluyor (tabi kıyabilirseniz:) tek tek, emek emek hazırlanan böyle işlere ne demeli? Alkışlamalı bana kalırsa…

Bu tasarımların arasında insan hangisini seçeceğini şaşırıyor doğrusu fakat eğer bir tasarımı seçebilirseniz, kendisi ile hemen şuradan yani instagram adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Tasarımları sadece çay tabaklarıyla sınırlı değil Mima by Esra Kuşçu’nun tabaklar, kadehler de boyuyor kendisi, fakat ilham en çok çay üzere geliyor gibi, ne dersiniz?

Bazen mis gibi çiçekler, bazen sıcacık yumaklar bazen de bir ege kasabası… Esra Kuşçu’nun fırçasıyla nelere dönüşmüyor şu çay tabakları?

Tasarım tabakları eğer altılı şekilde almak isterseniz farklı fiyatlar göreceksiniz, eğer tek olarak bu çay tabaklarına sahip olmak isterseniz 25 TL ile 30 TL arasında değişiyor fiyatları.

Sanırım işin en zor tarafı seçim yapmak:) Ellerine, emeklerine, zihnine sağlık bu güzel sanatçının. İnstagram adresine mutlaka bakın, farklı tasarımları oradan da inceleyebilir, seçebilirsiniz.


Yaşasın çayla, sanatla güzelleşenler!

Yaşasın çayın verdiği ilham!

 

 

 

 

Share

Yorumlar

  1. Bunlar çay tabağı değil bence sanat eseri.:) İnsan kullanmaya kıyamaz. Bu arada ne zaman buraya uğrasam, çay içme isteği içine düşüyorum.:) Çok güzel paylaşımlarınız var. İyi ki tanıdım sizi ve bloğunuzu. Teşekkürler bu güzel bilgiler ve paylaşımlar için. 🙂

  2. Gülden Kurttekin Tetikel Says: Aralık 10, 2018 at 5:03 am

    Müthiş bir yaratıcılık,emek ve güzellik! Yürekten kutlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?