Bulutların üzerinde yumuşak bir tat: Milky Oolong Çayı!

Bulutların üzerinde yumuşak bir tat: Milky Oolong Çayı!

Nasıl tatları seversiniz? Ya da kokuları?

Mesela ben zorlama tatlardan nefret ediyorum. Öncesinde mutlaka koklamalıyım. Kokusu beni mutlu etmeli, neye benzettiğimi düşünmeliyim ve içmek istemeliyim. Tadı da mutlaka damak hafızama yerleşmeli, diğer tatlardan ayırt etmem gerekli. İşte tam da böyle bir çayı takdim etmek isterim; Milky Oolong

Oldukça karakteristik bir tadı olan bu çay, yeşil çay yapraklarının aroma katılmaksızın, sadece yoğun süt buharına maruz bırakılması ile hazırlanıyor. Tayvan bölgesinde yetişen özel oolong çayları yarı-top şeklinde sarılıyor, doğal süt kremasının tadı içerken sanki marhsmallow katmışsınız gibi geliyor. Bu yüzden bulutların üzerinde bir puf pufluğa sahip olduğunu söylemeliyim.  Diğer oolong çaylarına göre hafif, pürüzsüz ve yumuşak bir içimi var.

11065909_674923675947049_7754166851391597891_n

Oolong çayı: yarı fermente bir çay. Yani yeşil çay ile siyah çay arasında bir yerde. Antiodsidan değeri yüksek, kafein oranı çok az. Yağ yakımını hızlandırdığı gibi vücudunuza faydası da epey çok. Mesela günün yorgunluğunu atmak istediğinizde tadı, etkisi ve kokusu ile bir numaraları çayınız olmaya aday. İsterseniz bir tutam çay topunuza ekleyip,3-4 dakika bekleyip, içebilirsiniz. Sonrasında ıslak olan çay yapraklarını kurutup yeniden kullanabiliyorsunuz. Butik çay markalarının çoğunda ve butik çay cafelerde bulup, deneyebilirsiniz.

Rahatlıkla şekersiz içilebilen, yumuşak içimli bu çayı tavsiye ederim…

Share

Yorumlar

  1. Gerçekten başarılı ve satış sitemiz üzerinden sürekli talepte bulunulan bir ürün. Böyle bir sayfa hazırlandığı için site sahiplerine de teşekkür ederiz.

  2. sarımsak çayı Says: Nisan 17, 2016 at 7:50 pm

    çok değerli bilgiler vermişsiniz, Sarımsak çayından sonra oolong çayını da mutlaka denemek istiyorum

  3. […] oolong ne demek? derseniz, şuraya) diğer çaylarında olduğu gibi bu kutuda da hayal kırıklığına uğramadım. Yoğunluğu, […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?