Melek Çayı İç, Melek Gibi Ol…

Melek Çayı İç, Melek Gibi Ol...

Melek otunu hiç duydunuz mu? Adı üstünde işte. İnsanı melek gibi yapan bir bitkiden bahsediyoruz. Bu bitkinin ingilizce ismi: Angelica. Ne kadar havalı değil mi?

Melek otu kökü kurutularak kullanılan şifalı bir bitki. Aktarlarda da bulunabilir ama dozunda ve kararında yapıp içmek her bitki çayında olduğu gibi önemli. Önerilen günlük kullanım miktarı yaklaşık 3-9 gram kadar ama siz yine de iyice araştırın,eğer ilaç kullanıyorsanız doktorunuza danışın…

Faydalarına gelecek olursak saymakla bitiremiyor bitki uzmanları çünkü çok eski dönemlerden beri bir çok tıbbi ve güzellik iksirinde kullanılıyor. Benim ilgimi çeken tarafı ; Kaygı, baş ağrısı ve uykusuzluk sorunlarına iyi gelmesiydi.

Eğer gergin bir gününüzdeyseniz ve fazlasıyla konuşma ihtiyacı duyuyorsanız melek çayı içebilirsiniz. Süleymaniye Ağa kapısında bulabilirsiniz. Tadı ise size daha çok sıcak su gibi gelecektir. Ben içine limon koymama rağmen etkili bir tat elde edemedim. Kendimi şartlamış olabilirim ama hafiften de rahatladım doğrusu: )

Denemedim dememek lazım değil mi? 

417981_334402563265865_824089938_n

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?