Mavra’da Çay İçelim, Soluklanalım…

Mavra'da Çay İçelim, Soluklanalım...

Yeni yerler keşfetmeye tam anlamıyla bayılıyorum. Hele de yanınızda keyifle sohbet edeceğiniz bir arkadaşınız varsa ne tatlı vurur yüzünüze çayın buharı! İşte Mavra, tam da bu keyfi yaşayabileceğiniz bir yer.

Gözü yormayan ışıkları, başka bir şehirdeymişsiniz gibi hissettiren dekorasyonu, güler yüzlü çalışanları ile işte size on numara bir kaçış noktası. Üstelik çay da var:) Burası genelde yabancı turistlerin ilgi duyduğu bir mekan.

fotoğraf 1 (3)

Ambiyansı da gerçekten farklı bir ülkedeymiş gibi hisettirmeye yetiyor. Hava karardığında  masaların üzerinde asılı göz yormayan ışıklar, hafif hafif çalan dünya müziği oldukça dinlendirici. Mekanın menüsü oldukça geniş. El yapımı makarnalar, atıştırmalıklar, tatlılar ve burgerler…

fotoğraf 2 (2)

Tabi en önemlisi ”Çay” madem geldik, mavra çayını deneyelim dedik. İçinde ıhlamur, tarçın, zencefil, taze nane ve limon var. Yanında da bal. Tam kış çayı işte! İçinizi ısıtmaya yeter de artar bile.  Diğer bir seçeneğiniz 41 çeşit baharat ile oluşturulan kış çayı da olabilir. Fiyatlar makul. 5 TL ile 8 TL arasında.

fotoğraf 1 (2)

Otururken hemen yanınızdaki mantar panolara takılıyor gözünüz. Burada birçok sanatçı eserlerini sergiliyor, satıyor. Konuştukça konuşasınız geliyor bu mekanda. Gece geç saate kadar açık olduğu için ”ne zaman kalkıyoruz” kaygısı yaşamıyorsunuz. Sürekli yanınıza gelip sizi göz hapsine tutan çalışanları da yok. Aksine oldukça sıcak bir ekip var içeride.

fotoğraf 3 (3)

 

Eğer yolunuz oralara düşerse ve ”şurada oturup sıcak bir çay içelim, biraz sohbet edelim” derseniz, işte size adres!

 

serdar-i ekrem sk 31\A galata 0212 252 74 88

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?