Lipton Yöresel Keşifler Serisiyle Anadolu’ya lezzetli bir yolculuğa çıkıyoruz!

Lipton, pek hoşuma giden bir yenilik yapmış. Sizlerle de paylaşmak istedim. Türkiye’nin çeşitli yörelerinin sevilen lezzetlerini bir araya getirdiği, yepyeni ve çok özel bir bitki ve meyve çayları market raflarında yerini almış. 

Lipton Akdeniz YolculuğuYeni Yöresel Keşifler serisi ile “yöresellik” trendini çay keyfiyle buluşturan Lipton, çay severlere farklı tatlar sunmayı hedefliyor anlaşılan. Lipton Yöresel Keşifler, Türkiye’nin çeşitli yörelerinden toplanan doğal bitki ve meyveleri harmanlanmış:) En kısa sürede denemem gerekiyor bu güzel şeyleri!

Gördüğüm kadarı ile üç çeşidi bulunuyor.

Akdeniz Yolculuğu: Akdeniz Bölgesi’nin bilinen lezzetleri portakal ve mandalinanın kabukları kurutularak bitki ve meyvelerle harmanlanmış. Bu zengin çay lezzetinin içinde, limon otu, biberiye, melisa yaprağı ve kıvırcık nane de bulunuyor.Lipton Ege Sefası

Ege Sefası: Ege Bölgesi’nin meşhur lezzetleri karabaş otu ve zeytin yaprağı, bölgenin en sevilen bitki ve meyveleriyle harmanlanmış. Ege’yi hatırlatan Ege Sefası, adaçayı, biberiye ve dut yaprağıyla tamamlanan bir lezzet.

Güneydoğu Efsanesi: Güneydoğu Anadolu’nun gizemli lezzeti zahter, elma, nar kabuğu, biberiye ve meyan kökü de bu çayın içindekiler.

Duymadık demeyin:)