Taksim Leylek Cafe Sanat Evi ve Leylek Çayı

İstiklal’de her köşede hala keşfedilmeyi bekleyen ne çok yer var!

İşte onlardan biri: Leylek Cafe ve Sanat Evi

Taksime her gittiğinizde farklı bir kapıyı çalsanız, yılın sonunda epey ilgi uyandıracak bir kitap yazabilirsiniz. Türlü zevklere göre dizayn edilmiş onlarca mekan arasından huzuru yakaladığınız o yeri bulmak ise, asıl mesele…

İşte benden size bir alternatif,

img_45591-225x300Adı; Leylek Cafe ve sanat evi.

Küçük parmak kapı sokakta. Yani Taksim meydanından istiklale doğru inerken, Mc Donalds’ın sokağından içeri girip, dümdüz yürüyorsunuz.

Eski bir binanın üst katlarında yer alan mekandaha merdivenlerden çıkarken duvarlara asılmış afişlere baktığınızda, kendi hakkında bir çok ipucunu da veriyor. Nitekim içeri girdiğinizde de yanılmıyorsunuz.

Ahşap odaları, sıcak atmosferi ile tam bir sanat evi burası. Dönem dönem bir çok sergiye’de ev sahipliği yapıyor üstelik. Duvarlarından da bir çok organizasyon ve konserin zaman bilgisine ulaşabiliyorsunuz. Rahat rahat sohbet edebileceğiniz, sıcacık çayınızı yudumlarken kitabınızı okuyabileceğiniz, Sanat severlerin keşfettiği ama hali hazırda tüketilmemiş bir mekan burası.KendiDSC_0196-300x188

Atıştırmalıkların ve tatlıların yanı sıra, çay ve kahve çeşitleri de oldukça fazla. Menüde bir de ”Leylek çayı” vardı.”Madem Leylek cafe’deyiz, denemeden olmaz” dedim ve seçim hakkımı bu çaydan yana kullandım.

IMG_45582-225x300Kendi karışımları olan bir bitki çayı bu. Kış çayı gibi, tadı güzeldi, acı ya da çok yoğun değildi. Renkli seramik kupaları da şipşirin:)

Bir çok kitap okuma, tartışma grupları bu mekanı tercih ediyor.DSC_0197-300x199

Eğer yolunuz o taraflara düşerse ve  şöyle rahat rahat sohbet edebileceğiniz bir yer ararsanız değerlendirin derim.

Keyifli saatler dilerim şimdiden : )