Ne? Kitkat Çayı mı?

”Uzun süren araştırmalar sonucunda harika çikolata tadı ve siyah çayın muhteşem birleşim formülünü bulduk! İşte Kitkat Çay’‘ diyorlar…

Basın bülteni şöyle devam ediyor;

Dört yıl süren yoğun araştırmaların ardından Nestlé, ünlü KitKat molasına eşlik edecek mükemmel bir demleme için en uygun çay yaprağı karışımını hazırladı. Bu çay, markanın kendi Teaology laboratuvarlarında geliştirilmiştir ve KitKat’ın imzasından ilham alan çay poşetleri ile birlikte gelir: iki mola, dört parmak ve her mola vakasına uygun KitKat Chunky.

Görüntüsü bile çoğumuzu markete koşturabilir değil mi? Zaten çaya yakın duruşu ile çok sevdiğim markalardan birisi KitKat.

Fakat buradaki en önemli detay basın bülteninin içeriği değil. Evet yanlış okuadınız, içerik değil, tarih önemli:)

Evet, KitKat bu bülteni 1 Nisan tarihinde yayınladı. Tıpkı bu gün için özel kurgular hazırlamış pek çok dünya markası gibi KitKat’da bu gün için özel hazırlanmıştı. Bir an için insanı sevindiren bu başarılı çalışma bana ”keşke” dedirtti. Bana kalırsa kesinlikle talep görecek bir çalışmaydı.

Hem kim bilir belki gerçekten de talep ölçüyorlardı ne dersiniz? Bu arada KitKat ülkemizde bu şekilde konumlanmamış olsa da, dünyada farklı çayların aromaları ile yanyana anılan bir marka. En meşhur lezzeti matcha’lı kitkat’ı Singapur’a gittiğimde yana yakıla bulup, denemiştim:) Ben en iyisi şu kitkat çeşitleri için hemen ayrı bir yazı yazayım:)

Yaşasın çaya yakın duran markalar!