KeepCup ile Çayım Sıcak, Doğa Temiz, Ben Keyifli

KeepCup ile Çayım Sıcak, Doğa Temiz, Ben Keyifli

Dünya’da her 1 dakikada 1 milyon’dan fazla kullan-at bardağın çöpe gittiğini biliyor muydunuz?

Doğrusu ben de bilmiyordum. Sadece biz değil, artık yaşadığımız evrenin her bir köşesi tüketim çılgınlığı ile sarmalanış durumda. Tabi bu kirlilik, bazen ilham verici fikirlerin çıkmasını da tetikliyor. Bugün size anlatacaklarım işte o ilham verici ve doğaya dost fikirlerden bir tanesi olan;  ”KeepCup” 

keepcup

Avustralya’da üretilen bu renkli bardaklar, sürekli kullanımından dolayı geri dönüşümün zorlaştığı ve doğaya bırakılan atıkların bir nebze olsun azalması için tasarlanmış. Biberon malzemesinden yapılan bu bardaklar; BPA içermiyor ve FSC (Forest Stewardship Council) sertifikalı.  Yani KeepCup, tüm Dünya’daki Orman Kaynaklarının doğru şekilde idare edilmesine katkıda bulunuyor, zararlı kimyasal, ağır metaller ve sağlığa zararlı kaplama malzemeleri içermiyor.

1988’de, Abigail Forsythin Melbourne, kardeşiyle açtığı cafede, biriken ambalaj atıklarından duydukları rahatsızlık ile bu akımı başlatmış. Ürünler hem çok hafif, hem çok şirin, hem de çok kullanışlı. Renk seçenekleri ise oldukça fazla. Öyle ki insan uzun bir süre düşünme ihtiyacı duyuyor:) Sanırım ülkemizde henüz bu seçenek yok fakat, farklı ülkelerde kendin de tasarlayabiliyor, renklerini seçebiliyorsun.

keepcuptürkiye

Ürünler mikrodalga fırına girebiliyor (üst kapak çıkarılarak) , ister elde, ister bulaşık makinesinde yıkanabiliyor ve farklı boy seçenekleri mevcut. Daha önce Plus Kitchen noktalarında gördüğüm ürün (sanırım oradan satın alanlara ilk sıcak içecek de ücretsizdi) yakında kendi sayfalarında ve internet üzerinde de satışa çıkacakmış. İsterseniz instagram sayfalarından ve web sitelerinden inceleyebilir, iletişime geçebilirsiniz.

KeepCup için hazırlanmış kısa bir video buldum Official Youtube sayfalarında. Onu da şuraya bırakıyorum…

Son olarak klasik kapanışımı yapayım;

Yaşasın geri dönüşüm, yaşasın ilham verici fikirlerle içilen çay!

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?