Kahvaltıya dair her şey ve çay!

Kahvaltıya dair her şey ve çay!

Dün sabah sevgili mekan.com daveti ile oldukça keyifli bir kahvaltıda Süleyman Dilsiz ile buluştuk. Çayın en yakın arkadaşı kahvaltı hakkında konuştuk!

Türkiye’nin ilk kahvaltı kitabını ”Kahvaltıya dair her şey’‘ adıyla Süleyman Dilsiz çıkarmış oldu. İçinde reçellerden, atıştırmalıklara, yumurtalı tariflerden müsli çeşitlerine kadar bir sürü farklı, denenebilir ve lezzetli tarif var. Üstelik her bir tarif özel olarak fotoğraflanmış. İştah kabartıyor doğrusu! Kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası olan kahvaltıya böyle önem verilmiş olması sizce de harika değil mi? E kahvaltı olur da çay olmaz mı?

Kitapta Asia Chai Art desteği ile harika bir bölüm hazırlanmış. Anlaşılır ve kolay tariflerle hazırlayabileceğiniz çaylar tanıtılmış, anlatılmış ve fotoğraflandırılmış. Ben bayıldım doğrusu! Ülkemizde bu nitelikte ve özellikle çay ile ilgili içerik üretenler oldukça az ne yazık ki. Kitap Alfa yayınlarından çıkmış ve tüm kitapçılara da dağıtılmış. Dilerseniz internet üzerinden de satın alabilirsiniz.

Yakından incelemenizi ise şiddetle tavsiye ederim. Detaylara bayılacaksınız:) Bana kalırsa harika da bir hediye seçeneği olmuş bu. Düşünsenize bir sepet içinde reçeller, ekmekler, çaylar ve kitap! Tam benlik…

suleymandilsiz
mekan.com’un kurmuş olduğu kitap klubü ile be keyifli projeyi keşfetmiş oldum. Umarım böyle güzel projeler artar, hazırlayanların da başarıları katlanır. Süleyman bey’in sohbeti ve güler yüzü gerçekten insanı çok mutlu ediyor. Sağolsun kitabını da aynı pozitif enerjiyi kullanarak imzaladı bana…

Yaşasın şenlikli kahvaltılar, yaşasın günün ilk saatlerinde de arkadaşımız olan çay!

 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?