Hem Pratik Hem Sağlıklı: Kağıt Çay Filtresi

Hem Pratik Hem Sağlıklı: Kağıt Çay Filtresi

Çay uzmanları demliğin içinde özellikle metal olmaması yönünde hem fikir. Çünkü bu hem çayın tadını bozuyor, hemde sağlıklı değil.

Peki, ne yapmalı? Çare: kağıt çay filtresi!

Bilmem daha önce rastlayanlarınız oldu mu, bu çay filtreleri 25’li ya da 100’lü paketlerde boy boy satılıyor. Poşet çaylar için kullanılan doğal liflerden yapılmış bu filtreleri minik keseler şeklinde çayınızı doldurup ağzını kapatıyor ve demliğinize atıyorsunuz. Boy olarak küçük ya da büyük tercihinizi demleyeceğiniz çayın oranına göre ayarlayabilirsiniz. Açıkcası ben de sık sık kullanıyorum ve oldukça memnunum:)

kagıtcayfiltresiSımsıkı doldurmadan, çayın suyla buluştuğunda kıpırdayacak mesafesi kaldığından emin olmak da önemli. Sonrasında demliğinizden kolayca çıkartıp atabileceğiniz tek kullanımlık bu filtreler hem size temiz ve pratik bir kullanım sağlıyor hem de çayınıza metal değdirmemiş oluyorsunuz.  sadece kağıt filtrenin ağzını içine doğru sokuyorsunuz. Ek olarak bağlamanıza gerek yok. Dilerseniz kendi harmanlarınızı yapıp, ufak porsiyonlara bölüp arkadaşlarınıza bu filtreleri kese şeklinde kullanıp hediye de edebilir, ya da kendiniz için önceden hazırlayabilirsiniz.

Peki, nereden satın alacaksınız? İşte seçenekleriniz;

Chado: 100’lü paket fiyatı 10TL

caydepom.com: 25’li paket fiyatı 3.50TL

Aliexpress.com : farklı boyutlar ve fiyatlar mevcut, seçin seçebildiğinizi:)

Rossmann mağazalarında Almanya menşei’li olan çay filtrelerini bulabilirsiniz. Küçük ve büyük boy seçenekleri var ve fiyatları da oldukça uygun.

Artık hangi seçenek size kolay gelirse…

Denemek de fayda var 🙂

Share

Yorumlar

  1. Buket nurten dinc. Says: Ağustos 10, 2016 at 1:48 pm

    Siparis verdim henuz gelmedi lutfen bilgi verirmisiniz sizin tel.yok olsa arayacaktim

  2. Tuba awliya Says: Nisan 12, 2018 at 3:20 pm

    Iyi günler ben bu çay poşetlerinin suya girince yırtılmasın diye epiklorohidrin isimli maddeyle işlemden geçtiğini duydum.ki buda böcek ilaci yapımında kullanılıyor ve kansorejen madde içeriyormuş. Bilmiyorum duydunuzmu ve ne kadarı doğru? Bende sipariş verdim ama kullanıp kullamamakta kararsızım doğrusu..

    • Merhaba; bu konuda yetkin olduğumu söyleyemeyeceğim. Bİlgim olmadığı yönünde fakat kimya bilgim yok ve firmaların üretim aşamalarını biliyorum. Sizi hatalı yönlendirmek istemem. Fakat özellikle Almanya’da da bu tip filtreler çok sık kullanılıyor. Şimdiye kadar ne ülkemizde ne de yabancı basından yayınlanan bu tip bir habere rastlamadım. İçiniz rahat etsin dilerseniz firma ile iletişime geçin? Az da olsa size iç rahatlığı sağlar diye düşünüyorum. Bu arada roosman mağazalarında da satılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?