Bir Demlik Çay, Bir Dilim Taze Kek! ”Kadıköy Cafe Zoo”

Kadıköy severler burada mı? Peki, ya çay severler? İşte size harika bir yeni keşif: Kadıköy Zoo

Ardı ardına açılan mekanlar arasında kendini hemen belli etmiş ve müdavimlerini toplamış bir mekan bana kalırsa cafe Zoo. Yazı yazmak, çalışmak için gelenler, kalabalık arkadaş sohbetleri için seçenler, güne başlarken kahvaltısını tercih edenler derken aslında geniş bir kitle var hitap ettikleri. Günün her saati için uygun diyebiliriz yani mekan için. Kapıdan girer girmez pozitif bir enerji sardı beni doğrusu, özenli ve farklı tasarımı bitkilerle zenginleştirilmiş. Üst katın atmosferi de çok hoşuma gitti. İnsanlar iç içe değil, birbirinden bağımsız oturabiliyorlar. Bu Kadıköy kalabalığı için oldukça güzel.

Kapıdan girer girmez sizi lezzetli bir masa karşılıyor. Ne yazık ki fotoğrafını çekmeyi akıl ettiğimde saat geç olmuş, hemen her şey tükenmişti. Lezzetli kekler, tatlılar göreni geri göndermiyor, yanına çekiyor  ama emin olabilirsiniz:)

Çay menüsünü sizler için fotoğrafladım. iki kişilik istediğinizde orta boy demlikle gelen çayı, aşağıda isteğinize göre o an hazırlıyorlar. Demliğin yanında getirdikleri bardak ile aslında 3 bardak kadar çıkıyor diyebiliriz. Yanında da yetinmeyi bilirseniz (ki bence mümkün değil) iki minik kurabiye ve portakal dilimleri ile servis ediliyor.Biz Kış çayını denemeyi seçtik. Tadı çok ekşi ya da yoğun değildi, meyve-bitki karışımını ideal ölçülerde abartmadan hazırlamışlar. (bazı mekanlarda ne yazık ki laf olsun diye dolduruyorlar demliği, canım bitkiler acı acı geliyor)

bu arada karışımlarda kullandıkları bitkileri de Kadıköy’deki aktarlardan alıyorlarmış. Tek kişilik istediğinizde de şu yukarıdaki sevimli kırmızı demlik ile servis yapılıyor. Tabi dilerseniz yanına taze hazırlanan keklerden de bir dilim seçebilirsiniz. Arkadaş sohbeti ile de pek tatlı oluyor:) Ambiyansı, güler yüzlü çalışanları, taze lezzetleri ve demlikte pek bir retro gelen çayı sevdim ben. Yani ”Moda’da nereye gideyim de hem rahat rahat sohbet edeyim hem de çay içeyim?” derseniz yazın listeye Cafe Zoo‘yu da!

Açık adresi: Caferağa Mahallesi, Sarraf Ali Sk. No:3, 34710 Kadıköy/İstanbul

0216 3362122
05347837000

Her cuma ve cumartesi 24:00, diğer günler sabah 10:00 ile akşam 22:00 arası açık