Çay Aşıkları Buraya; İşte İstanbul’un Çay Evleri!

Ülkemizde yavaş yavaş sayıları artan çay evleri, biz çay aşıkları için birer liman gibi adeta. Belki aralarında henüz keşfetmedikleriniz vardır diye bir mini liste yapmak istedim.

İşte İstanbul’da çay içebileceğiniz harika mekanlar, işte istanbul’un çay evleri!

çayiçilecekyerler

Müzik, kedi, edebiyat, tebessüm ve fazlasını isterseniz Üsküdar’da bulunan bu noktayı mutlaka keşfetmelisiniz. Mûsıki makamlarıyla isimlendirilmiş çaylar, nazik bir karşılama ve dinlendirici bir ortamı ile favorilerimden;

Detaylı yazısını buradan okuyabilirsiniz; ”Sahibü’l Çay Âsaf Osman Efendi”

çayevleri

İçeri girdiğinizde etrafa bakmaktan çayınızı soğutabileceğiniz kadar şirin bir nokta burası! Galata’da oldukça kolay bir noktada bulunan mekan, size şık sunumlar, lezzetli çaylar ve tatlılar sunuyor. Renkli ve çay dolu!

Daha ne olsun? İşte yazısı; Chaya Galata

Çengelköy’ün yenisi Çaycı İzzet efendi, şimdiden kendine has kitlesini yakaladı bile! Kitaplar, çaylar, lezzetli kahvaltılar, güzel müzikler ile akılda kalmaması pek zor.


Detaylar için; 
Çaycı İzzet Efendi 

çayevleri

İstanbul’un ilk çay evlerinden birisi olan Dem, artık çoğu kişinin bildiği bir isim. Sürekli kendileri ile yarışan yapıları, özel çayları ile mutlaka gidilecekler listenize eklemelisiniz! Tabi o kadara çok çeşit arasında kafanız karışabilir:)

çayiçilecekcafeler

Burada sizin için bir liste yaptım bile! Karaköy Dem

Çaya gönül veren bir nokta daha! Harika sandvçler, daha önce hiç denemediğiniz karışımlar ve rahat atmosferi ile Yolu Beykoz tarafına düşenler için tam bir uğrak noktası;

cayevi

Bakmadan geçmeyiniz; Teasy Tea

başta da söylediğim gibi her geçen gün yeni bir nokta daha keşfediyorum. Belki henüz bilmediğim noktalar da vardır. Eğer ”var” diyorsanız yorum olarak yazarak bana yardım edebilirsiniz:)

Ve elbette Asia Chai Art;

Dünya çayları ve çay aksesuarları ile dolu bu noktayı her çay aşığı en az bir kere fethetmeli bence, işte adres, işte detayları şurada!

asiachaiart

 

Yaşasın Çay Dolu Noktalar!