Özel Günler Artık Daha Kolay! Herby Girly Tea

Herby Tea, hem yenilikçi çizgisi, hem de iç açan içindekiler kısmı ile bana kalırsa ülkemizdeki önemli değerlerden, markalardan biri olma yolunda hızla ilerliyor. İşte bomba yenilikleri: Herby Girly Tea! 

Daha önceki yazımda (şuradan inceleyebilirsiniz) hem zevkli kutu tasarımlarını hem de içeriklerini beğendiğimden bahsetmiştim. Görmüşler ve arttırmışlar: Herby Girly Tea  Yıllardır hep aranan,sorulani beklenen bir çay karışımı. Aslında gerçek de bir ihtiyaçtı bana kalırsa. ”Şöyle ruh halimizi dindirsin, ağrılarımızı hafifletsin, e tabi bunu doğal bir etkiyle yapsın” diye bekleyen sadece ben miydim? Tek olmadığıma eminim:)

Herby Girly Tea‘nin içindekiler şöyle;

kırmızı yonca, civanperçemi, mayıs papatyası, çoban çantası, karahindiba, söğüt kabuğu, zerdeçal, gül, çarkıfelek meyvesi aroması

Yani düşünün ki; aktara gittiğiniz, dediniz ki ”derdime bir çare” 🙂 Aktarlardan alınan bitkilerin saklanış koşulları her zaman hijyenik olamayabilir. (elbette çok profesyonel noktalar var) bazı aktarlarda uzun süre bekleyen bitkiler tozlanabiliyor. Ek olarak aktarlardan bitkileri toplu bir poşette alıyorsunuz. Her kullanımda hassas terazi kullanmanız ve net gramajları belirlemeniz oldukça güç. Fakat bitkilerin de tıpkı ilaçlar gibi güçleri ve ideal kullanım ölçüleri var. Bu şekilde seçilerek birleştirilmiş, steril şekilde paketlenmiş bir ürün kesinlikle çok daha güvenli.

Gelelim tadına; öyle ya biz kadınlar; hem pastamız dursun, hem de karnımız doysun isteriz. Hakkımız bu bizim yahu. Bir şey de dört dörtlük olsun bizim için. Ne var yani?

Neyse konuya dönüyorum; Şimdi bu bitkileri okuyunca insan bir an duraksıyor. Fakat tadı, çok ters köşe oldu benim için. Tadında hiç acılık yok! Ben içerken baskın tat olarak papatyayı hissettim. E zaten bu lezzete de alışığız değil mi? Oldukça soft bir tadı var diyebilirim. Bana güvenin! Mızızlıkta ve ay bunun tadı berbat’çılık da üzerime yoktur:)

Kalorisiz, bitkisel, pratik. Daha ne isterim? Paketin içinde 20 adet var. Bence denemek için oldukça ideal. Özel günleriniz yaklaştıkça akşam çayınızı bu paket ile değiştirseniz bana kalırsa yeterli olur. Tabi yne hafta boyunca ihtiyaç hissettiğinizde içebilirsiniz. Üzerinde herhangi bir kullanım tavsiyesi yok. Tabi diğer tüm bitki çayları gibi, Herby Girly Tea‘nin de abartılarak içilmemesi gerekiyor.

Bu arada minik bir nokta daha: Aktarlardan aldığınız bitkilerin o dükkana geliş, son kullanım gibi tarihlerini net olarak bilmeniz oldukça güç. (paketli değilse) Fakat bu ürünün bir son kullanım tarihi var. Bu da önemli bir detay.

Yine ürünün Türk Gıda Kodeksi’ne uygun olduğunu ve TSE’nin FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgesine sahip bir tesiste paketlenmiş olduğunu söyleyeyim. Zaman zaman ithal bazı ürünlerin reklamlarını görüyorum. Bir umut deniyoruz çoğumuz. Fakat bu tip ürünler de oldukça tehlikeli.

Çünkü nereden geldiğini, nerede üretildiğini bilmeniz neredeyse imkansız. Haksiz mıyım?

Elbette herkesin bu özel  dönemi farklı geçer, kimsenin fizyolojisi diğeri ile aynı olamaz hak verirsiniz ki, bu ürün sadece etkileri hafifletmeyi, bu sürecinizde size destek olmayı hedefliyor. Aman ne var canım? Siyah çay yerine bunu içelim işte ayda 2 hafta kadar 🙂

Ben beğendim. Hem Herby’nin cici iletişimcilerini, tüketicilerine ve onların sorularına olan yaklaşımlarını hem de şeffaf politikalarını. Bence siz de onları seveceksiniz.

Herby Tea ürünlerini kendi web sitelerinden satın alabilir, ya da şu sitelerde bulabilirsiniz.

Yaşasın Sakin kızlar, Yaşasın Sakin Geçen Özel Günler, Yaşasın Özel Çaylar!