GNC’ye ait ”Beste’n Tea Organic” Çaylarını Keşfettiniz mi?

GNC markası; sağlık ile yakından ilgilenenlerin ve spor yapanların tanıdığı bir marka. Bildiğim kadarı ile mağazalarında çalışanların çoğunluğu da eczacılık ya da gıda mühendisliği kökenli. Yani bu mağazalarda rahatlıkla aklınızdakileri danışabilir ve ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz. Elbette sağlıklı yaşam içerisinde çayların da önemli etkileri var. Mağazalarında ”çay” satılmaya başlandığını gördüğümde pek sevindim. Şimdi o çaylarla tanıştırmak isterim sizleri;Çayları için oluşturdukları yeni markanın adı ”Beste’n Organic Tea”  Bitki çaylarının yanı sıra Çaykur ile bir işbirliği yaparak mağazalarına kattıkları siyah çayları da mevcut. 12’li paket sallama çay poşeti içeren bir kutu çayın fiyatı: 7 TL. Organic bir çay markası için fiyatı gerçekten uygun. Çayların hepsi tek tek paketlendiği için rahatlıkla yanınızda da taşıyabiliyorsunuz. Yeşil çay çeşitleri diğerlerinden aroma olarak daha farklı. İçinde turunç özleri var. Doğrusu oldukça enerjik bir lezzet olmuş bu. Belki yaz aylarında demleyip, soğutarak da içilebilir.

fotoğraf 1 (2)

Fit çayları formuna özen gösterenler için hazırlanmış. Tadı kesinlikle acı değil fakat karışık bitki çaylarını içemeye alışık olmayan birisi için muhteşem lezzetli gelmeyebilir. Tabi detoks özelliğini ve etkisini düşünürseniz içmek için heyecan bile duyabilirsiniz. İçinde; organik sinameki, organik rooibos, organik mate, organik ısırgan, organik rezene, organik meyan kökü, organik huş ağacı yaprağı ve  organik atkuyruğu bitkisi var. Denemeye değer!

fotoğraf 2 (1)

ve karşınızda yine ”Rooibos” ne demiştik onun için? Kafein içermediği için çocuk ya da hamile çayı da deniyordu ona hani… Vitamin dolu bir çay bu; C vitamini, demir, kalsiyum, magnezyum, flor ve bakır gibi önemli bileşenlere sahip. Nasıl olur da es geçeriz? Ülkemizde ne yazık ki sek olarak bulamıyoruz. GNC’de esası da yumuşak bir tada sahip olan bu çayı; organik tarçın kabuğu, doğal badem-karamel-vanilya aroması ve organik karanfil ile harmanlamış. tatlı ve baharatlı lezzetlerden hoşlanıyorsanız sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Bu arada şurada da rooibos ile ilgili bir yazım var.

fotoğraf 3 (3)

Ekinezya! her daim içilmesi gereken tam bir enerji aşısı… Soğuk havanın etkilerini minimalize ederken c vitamini de aşılayan harika bir bitki. Bu çaylarının içinde; organik ekinazeya, organik limon otu, organik kuşburnu, organik ıhlamur, organik elma, organik tarçın ve  organik karanfil var. Çok lezzetli bana kalırsa. Tam bir kış çayı ve mis gibi kokuyor. Limonun tazeleyici kokusu bile yeterken bir de verdiği enerji ve yine bunun psikolojik etkilerini siz düşünün:) Kutunun rengi bile pek bir şirin, pek mutlu değil mi?

Not: Bu çayı dilerseniz bal karıştırarak da içebilirsiniz, pek yakışır…

fotoğraf 4 (2)

İşte yazının bonusu; Halk oylaması ile gönüllerin birincisi ”Relax Çayı”

Denemek için kim benden aldıysa, harika övgülerle geri döndü. İçinde; Rooibos, anason, rezene, melisa, sarı kantaron, lavanta, pasiflora, meyan kökü ve doğal vanilya aroması var. Yani oldukça hafif, romantik notalar içeren bir çay. Kokusu ile, etkisi ile, tadı ile benim de favorim oldu doğrusu. Herkes bu çay ile mışıl mışıl ve huzurla uyuyor dostlar. Yorgun bir günün sonunda belki ihtiyacınız olan şey bir bardak relax çayıdır?

Bana kalırsa mutlaka denenmesi gerekenlerden birisi…

Özellikle vücudunu dinledirmek için bir kurtarıcı arayanlara ”Evreka!”demek istiyorum 🙂

fotoğraf 5

Yolunuz bir GNC Mağazası önünden geçerse orada deneme imkânı da bulabilirsiniz.

Yok ben öyle uğraşamam diyorsanız, şuradan da inceleyebilirsiniz.

🙂