Çayın Yoldaşı Simit Burada Pek Bir Güzel! ”Galata Simitçisi”

Çay öyle güzel, öyle uyumludur ki; yanına neyi ekleseniz ekleyin sevgiyle kabul eder. Tabi bazı yoldaşları vardır ki, onun tam anlamıyla kadim dostudur! İşte onlardan birisi; çıtır çıtır simit! Peki, nereden bulmak gerekir ki; tadı damak çatlatsın, kokusu hafızanıza kazınsın! O zaman buyurun; Galata Simitçisine…

Karaköy’e geldiğinizde Güllüoğlu’nu sağ kolunuza alıp mumhane caddesine doğru devam edin. Fransız geçidinden geçtikten sonra sizi selamlayacak meşhur simitçi.

karaköyçıtırsimit

Açık adresi de şuraya yazayım hemen:

Mumhane Caddesi No: 47 / A 34425 – Karaköy – Beyoğlu / İST.

Tel.: (0212) 244 77 75 – Gsm : (0532) 477 59 27

Bir çok gurme’nin de uğrak noktası olan Galata simitçisi yıllardır odun ateşinde pişen çıtır çıtır simitleri ve lezzetleriyle kucaklıyor herkesi. Minik susamlı halkalar, simit, kekler, çörekler derken bu minik dükkandan boş çıkmak oldukça zor. İçeride sizi ustası karşılayacak, hatta isterseniz hatıra pozu da verecektir.

karaköysimit

Kapısındaki her daim kalabalık size doğru adresi işaret ettiğinde tek bir simitle yetinmeyin derim ben, sonra aklınıza düşer de pişman olursunuz. özel günler için toplu sipariş de alıyorlar ve sosyal ağlarda oldukça aktifler.

Web sitelerinden de ürünlerini inceleyebilirsiniz: galatasimitcisi.com/

Simidin fiyatı:1.5 TL çay ile yakaladığı uyum: Paha biçilemez:)

Çayın demlisi, simidin çıtırı, dostun hakikatlisi bulsun hep sizi…

Sevgiler, çaylar…