Şimdi Nostalji ”Fatih Telve Cafe”

Fatih At pazarı çok sevdiğim noktalardan birisi. Çay sever birisi içinse keşfedecek çok yer var burada! İşte onlardan biri; bu kadar nostaljik çay içilecek kaç yer kaldı bilmiyorum, fakat ”Telve Cafe” es geçilmemesi gerekenlerden!Minicik bir dükkan burası fakat oldukça huzurlu, oldukça nostaljik. Hemen hemen her şey sahibinin elinden çıkan bir icat gibi.  Alt katı yine minicik ve karşılıklı sedirlerle bir masa ile dolmuş durumda. Burayı dilerseniz ayırtabiliyorsunuz. Hava güzel oldukça da hemen kapısının önündeki bir kaç masa kullanımda oluyor. ”Bu işi severek yapmazsan olmaz” diyen sahibi, çocuğu gibi uğraşıyor içeride. Yazıyor, çiziyor ama gülen yüzünü hiç eksik etmiyor.

unnamed (2)

Çalan şarkıların hepsi nostaljik, sizi alıp alıp götürüyor farklı yerlere. Zaten içeri girdiğinizde uzun bir süre detayları inceleyerek geçiriyorsunuz.

fotoğraf 1 (2)

 

unnamed (1)

menü bile eski cüzdanların içine el ile yazılarak yapıştırılmış.

unnamed

 

Çay 2 TL bitki çayları 4 TL. Mis gibi demli demli geliyor!

fotoğraf 1 (1)

Yanına da mekanla birlikte meşhur olan tadımlık kurabiyelerden isteyebilirsiniz. Porsiyonu 5 TL.

fotoğraf 3 (1)

Çörek otlu ve tarçınlı olmak üzere iki çeşidi var bu tek lokmalık lezzetlerin. Eşi yapıyor, beyi satıyor. Cam kavanozlar içinde dolup dolup boşalıyor diyebiliriz.

fotoğraf 4

Tabi uyarmalıyım, küçük görüp yabana atmayın. Çoook lezzetliler gerçekten. Mekanda çay harici çeşitli şerbetler ve gülmonata var:) Gül şerbeti ile limonata karışımı hoş bir lezzet.

fotoğraf 1 (3)

Dilediğinizce oturabiliyorsunuz, özellikle akşamları oldukça keyifli bir sohbet ortamı oluyor her zaman. Siz de benim gibi nostalji sevenlerdenseniz mutlaka uğrayın derim.

Adresi de oldukça kolay. At pazarına geldiğinizde sokağın en başında. ”Telve cafe” derseniz herkes gösterir:)