Çay Dünyasını Renklendiren Marka: Dr. Tea Co

Standartların dışına çıkan, çay dünyamıza renk katan markalardan birisi Dr. Tea-Co. Yaptıkları işi; çayı seviyorlar ve ona özen gösteriyorlar. Onları tanıyor musunuz?

2016 yılında açıldılar. Eğer Ankara’da yaşıyorsanız onları daha yakından tanımanız mümkün. Eğer farklı bir şehirdeyseniz bekleyeceksiniz mecbur:) Tabi o sırada internet sitesini de hemen şuradan inceleyebilirsiniz.

Ben devam edeyim. ”Vitrine koyarım bunları ben” tadında hazırladıkları çay kutularında birbirinden farklı karışımlar var. İçinde gojiberry, kızılcık, ananas, papaya… Neler yok ki? Sorun; benim gibi çay severlerin hangisini alacağım diye günlerce düşünmesi. Yeşil çay, beyaz çay ya da sadece meyve çayı? Web sitelerinde çayların geldiği bölgeler, içerikleri, nasıl fayda sağladıklarına kadar bir çok bilgi var. Bu kadar detaylı bilgi bulabilmek harika. Oldukça ferah güzel bir web sitesi tasarlamışlar.

Web siteleri kadar mekanları da canlı ve keyifli. Tabi onları farklı kılan bir diğer özellikleri de; demleme teknolojileri BKON Craft Brewer’ı kullanarak çay servis edebilmeleri. Şimdilik Türkiye’de bu sistemi kullanan bildiğim başka bir marka yok.

Bu çay demleme makinesi ile istenilen çayı, 90 ila 120 saniye arasında sıcak veya soğuk olarak hazırlayıp, sunabiliyorlar.  Bkon Brewer; hazırladığı çayların aromalarını ve gerçek tatlarını da kendine has demleme şekli ile çok net şekilde ortaya çıkartıyormuş. Ankara’ya her gittiğimde niyetleniyorum. İnşallah bu sefer bizzat gidip deneyeceğim.

İlk şubelerini Ankara Çayyolu’nda açmışlardı, 2017 yılında Dubai Festival City ‘de de bir şube açtılar, Temmuz ayında Arjantin Caddesi, Ekim ayında Bahçelievler şubesi (yine Ankara) ve Nisan ayında Bestekar şubesi ile devam ettiler. 

Bu arada Tea Co. ekibi ile devamlı bir iletişimim var. Şunu söyleyebilirim ki, oldukça enerjik, heyecanlı ve pozitif bir ekipleri var. Bardakları bile devamlı renkleniyor, değişiyor. İşte bunlar aradığımız şeyler!

Hatta geçenlerde herkese açık bir bardak tasarım yarışması yaptılar. Kazananlar hem bir sürü çay hem de ”bu bardakları ben tasarladım” havasını atma şansı yakaladı. Üretilen bardaklar, kullanılacak yakında şubelerde.

Böyle canlı, nefes alan çay mekanlarına ihtiyacımız var. Bu şubelerden hangisi size en yakınsa ilk fırsatta keşfetmenizi diliyorum. Hatta benimle de paylaşırsanız görüşlerinizi çook sevinirim:)

Şuradan adres detaylarına ve tariflerine ulaşabilirsiniz.

Yaşasın Çay ile Güzelleşen Ankara!