Damağımı Kandırdım, Pişman Değilim: Doğadan Bergamotlu Yeşil Çay

Gerçekten de alışmak sevmekten daha zor geliyor. Alışmışız bir kere siyah çay tadına, kahvaltıda onun dışında her şey yetersiz, her şey yavan kalıyor bize. Peynire, zeytine yakışmıyor bir türlü başka şey. İşte tam bu sırada yazımın kahramanını keşfettim ben ” Doğadan Bergamot Aromalı Yeşil Çay”

Yeşil çay içemeye halk olarak direnç gösteriyoruz. Tabi, faydalı diye olabilir:) Tadı bize farklı geliyor olsa gerek, onu bütünüyle hayatımıza katamadık henüz. Doğadan’da bu açığı fark etmiş olacak ki; özellikle yeşil çay özelinde farklılıklar yapmaya başlamış. ”Yeni tatlarla birleşen yeşil çay için bir şans daha vermeye değer” diyerek ben de aralarından bir tanesini denedim. Evreka! Ben Doğadan bergamot’lu yeşil çayı pek sevdim. Damağımı kandırıyorum ne yalan söyleyeyim, aradığım şey de bu galiba:)

Siyah çay içtiğimi düşünürken damağım, aslında yeşil çay içiyorum. Bergamot tadını yıllar yılı sadece siyah çay ile birleştirdiğimizden dolayı olan bu yanılgı, bu sefer işime yaradı. Damağımda hiç acılık bırakmayan çayı pek sevdim ben. Böylece kahvaltıda da, hayal olan yeşil çayı içebiliyorum.

Google üzerinde araştırırken farklı markaların da benzer lezzette çay ürettiğini gördüm. Fakat bazıları pek beğenilmemiş gördüğüm kadarıyla. Eğer siz de yeşil çay’da hayal kırıklığı yaşayanlardansanız benim hatırıma bir de bu çaya şans verir misiniz?

Tam reklam yazısı oldu değil mi? Ama yok valla değil billa değil.

Yaşasın yeni birliktelikler, yaşasın şans verilen lezzetler!