Çay Kitapları ”Demlikten Süzülen Kültür: Çay”

Çay kitaplığınızı genişletme niyetindeyseniz mutlaka edinmeniz gereken kitaplardan birisi de Deniz Gürsoy imzalı ”Demlikten Süzülen Kültür:Çay”

Kitap; a’dan z’ye çay kültürünü derlemiş. Uzak doğu’dan başlayıp Erzurum’a uzanan geniş bir yelpaze sunuyor bize. Ritüeller, çay ve sağlık, çay tarifleri, çay demleme usulleri ve çayın tarihine ilişkin birbirinden yeni ve güzel bilgiler veriyor. Kitap görsellerle zenginleştirilmiş. Dili ise oldukça akıcı ve sürükleyici. Çayın yolculuğunu okuduğunuzu tam anlamıyla hissediyorsunuz. Efsaneler, ilkler, önemli ve tarihi olaylar da kitapta yerlerini bulmuş. Bu noktada hem bilgiler oldukça dikkat çekici hem de anlatıcının dili oldukça samimi ve gerçek. Zaman zaman bazı çay kültürlerini, Türk kültürü ile de kıyaslamayı ihmal etmemiş yazar. Uzun süreçte titizlikle bilgileri toplayarak oluşturmuş kitabı, bu çok belli doğrusu. Ben kitaptan muazzam keyif aldım. Ara ara açıp, bilgilerimi tazelemek için başucuma bile koydum. Kitap, oğlak yayınlarından çıkmış. Baskısı mevcut, hem internetten hem de fuar standlarından bulmak mümkün.caykitapları

Fiyatı indirimi ile birlikte 16-18TL arasında. İndirim oranına göre değişiyor. Ben mutlaka kitaplığınıza ekleyin derim efendim:) Sonra baskısı biter, sahaf sahaf dolaşmayalım bir de:)