Clinic Coffee Co. Açılışı ve Güzelim Asia Chai Art Çayları

Geçtiğimiz aylarda açılışına katıldığım Clinic coffee co. ; Ankara Oran’da tercih edilen kahve mekanlarından biri oldu bile! Fakat bu yazım, kahve kokusu tam burnunun ucundayken bile gözleri çay arayanlar için:)

Çankaya Oran mahallesinde, Panora avm’nin girişinde açılan Clinic Coffee co., zevkli tasarımı, şık sunumları ve lezzetli tatlı alternatifleriyle gerçekten tercih edilesi bir mekan olmuş. Üstelik, gözüne lezzetli bir tatlı iliştiğinde zihninde onu hemen bir fincan çayla bağlantılayanlar bu mekanda üzülmüyor şükürler olsun:)

Tatlı seçenekleri gerçekten harika. Üstelik kurucu ortaklarından Emine Yaşar hanımefendi ile yaptığımız mini sohbetten öğrendiğim kadarıyla tatlı seçeneklerinin de üzerinde ayrıca duruluyormuş. Özenle el yapımı ve günlük olarak hazırlanmaları da harika bir artı.

Asia Chai Art çaylarıyla da mekan benim için şimdi tastamam. Bu güzel markanın çay şişeleri de mekanın konsepti ile oldukça uyumlu olmuş.

Hem sadece siyah çay değil, farklı zevkler için hazırlanmış çok sayıda çay karışımı var mekanda. Dilerseniz satın alabiliyorsunuz bu güzel içerikli sevimli şişeleri.

Asia Chai Art çaylarının her biri için mekanda bilgi verici kartlar mevcut. İçeriklerini, faydalarını, çayın lezzeti ile ilgili ipuçlarını önce buradan okursanız, sürprizlerden de uzak durmuş olursunuz. Menüdeki çaylar tek kişilik demliklerle servis ediliyor diye bilgi aldım fakat hiç göremedim:/ Açılışın kalabalığında, kahve severler de çoğunlukta olunca bu sadece bir bilgi olarak bende kaldı. Siz deneyimlerseniz bana da haber verin olur mu?

Daha önce de dediğim gibi beğendiğiniz çayı da yine mekandan çıkmadan satın alabiliyorsunuz. ”Peki, senin favorin nedir?” Derseniz iki farklı önerim var; ilk önerim daha önce farklı ülkelerde de görüp bayıldığım şırınga ile gelen donutlar. Aslına bakarsanız öyle mucize değil. Önceden içine koymuyorlar da işte içine sıkıp yemeniz için şırınga içinde çikolata dolgusu ve boş donut geliyor. Fakat olsun, düşüncesi bile keyifli 🙂 Elbette çikolatalı lezzete en çok Black Magic yakışır.

Diğer alternatifim ise şöyle; havuçlu kek ve Autumn Leaves!

Hatta kulaklığınız yanınızdaysa madem Eric Clapton’dan da bir Autumn Leaves dinleyin… İşte bakın yorgunluklar uçuyorlar yavaş yavaş:) ”hıhı evet” diyenler var bunu okurken, tamam sadece ‘öyle olsa ne güzel olur’ diye hayal ediyoruz değil mi? Tüm bunlara ek olarak mekanda son dönemde ülkemizde de popüler olmaya başlayan Kombucha fermente çayını da bulabilir, deneyebilirsiniz.

Mekanın instagram adresi güncel. Dileyenler şuradan takibe alabilir.

Mekanın keşfedeni bol olsun dilerim!