Çikolata Aşkı mı Daha Büyüktür, Yoksa Çay Aşkı mı? ”Çikolata Dükkanı Moda”

Allah’ım bu zor sınavdan herkesi korusun, ya çikolata ve çay arasında bir seçim yapak zorunda olsaydık?

Ne olurdu halimiz? 

Halimize derin bir ”şükür” dedikten sonra uzatmadan hemen başlıyorum. Madem seçim yapmak zorunda değiliz, o zaman tadını çıkaralım değil mi?

İşte karşınızda Çikolata Dükkanı Moda. Aslına bakarsanız burası o kadar da yeni bir nokta değil fakat henüz bilmeyenleriniz illa vardır diye düşündüm. Hem ilk defa keşfeden için her yer yenidir değil mi? Kadıköy Moda’da minik bir çikolata dükkanı burası. Size sunduğu şey çok net ve bir o kadar davetkar! ‘‘Çikolata ve Çay”

İçeride gördüğünüz gibi sadece ikişer sandalyeli 4 yuvarlak minik masa var yan yana. Dışarıda da kaldırıma taşmamak koşulu ile ayrı ayrı 4 kişi daha oturabiliyor. Bu yüzden sık sık sıra bekliyor insanlar. Haftaiçi gideseniz şansınız daha yüksek, yer bulabilirsiniz. (Bu arada büyük bir şube daha açılmış Moda’da. Dem’in hemen yanında.) Bu sevimli çikolata dükkanının pek güzel ve bol çikolatalı klasik  tatlıları servis ediliyor içeride. Anlayacağınız menü epey sınırlı fakat herkese fazla fazla yetiyor. Asuman, Mualla, Jülide… Seç seçebilirsen.

Hepsi de bol çikolatalı! Yanında da elbette Çay. Tamam tamam belki bir bardak da su? Gerçek Belçika çikolatası kullanarak hazırladıkları tatlıların müdavimi çok. Bu tatlılara ek olarak hemen yanınızda duran cam dolapta da farklı farklı bir sürü çeşit çikolata var. Tablet, kırık çikolata ve trüf. Çilekli, naneli, vanilyalı, çeşit çok fazla, seçmesi zor. İsterseniz hemen buluşun bu lezzetlerle, isterseniz kutuyla satın alın. Tercih sizin: )

Dükkan mink olduğu için çok uzun ve rahat bir sohbet için uygun diyemiyorum. Belki diğer şube bunun için daha ideal olabilir.

Burası daha çok aşkınız depreştiğinde bir kurtarıcı s.o.s noktası:) Keyifli de bir müzik vardı içeride biz gittiğimizde. ince belli bardakta gelen çay: temiz, sıcak ve tortusuzdu. Fiyatı 3 TL, tatlıların fiyatı da 15 ila 18 TL arsında.

Kredi kartı geçiyor.

Bol bol fotoğraf çekip, kriz anlarında göstermek sureti ile arkadaşlarınızı kandırmak bedava:)

Açık adres:  Caferağa Mahallesi, Yeni Fikir Sokak  No: 1, 34710 Kadıköy/İstanbul

0(216) 345 05 26

Her gün saat 12:00 ile akşam 21:30 arasında açık.

Yaşasın tadı damağında kalan noktalar!