Hiç ”Çiçek Açan Çay” Olur mu?

Hiç ''Çiçek Açan Çay'' Olur mu?

Çayın en çok sevdiğim yanı; her duruma, her ruh haline hitap eden bir yanının olması. Bazen derdinizi dinleyen dayanıklı bir dost, bazen kırılgan bir çiçek, bazen sizi şaşırtan bir lezzet olup çıkıyor karşınıza! İşte bilenlerin çok sevdiği, bilmeyenleri de her zaman şaşırtan o lezzet: ”çiçek açan çay”

Chloris Tea, farklı lezzetleri birleştirmesi, kaliteli duruşu ve özel sunumu ile farklı hediyeler almayı sevenlerin, yeni lezzetler keşfetmeye bayılanların son gözdesi diyebilirim. Türkiye’ye yeni fakat İngiltere’de yıllardır bu özel tatlarını sunmaya devam ediyor…fotoğraf 1

Ceviz büyüklüğünde bir yeşil çay kümesine benziyor çaylar ilk bakışta. Tabi hepsi aynı gibi duruyor aynı zamanda. Oysa arkasında ciddi bir emek var. Yasemin başta olmak üzere kokusu ve tadıyla akıllarda kalacak çiçekler yeşil çay ile birleştiriliyor ve dikiliyor. Bu sizi her seferinde şaşırtacak çiçek çaylara dönüşüyor. Uzak doğu, Hindistan ve İskoç sera çiçekleri ile birleşen lezzetler size harika bir deneyim yaşatıyor.

Menülerinden çeşitleri ve içeriğindeki çiçekleri okuyabilirsiniz.

fotoğraf 2

İçini görebileceğiniz cam bir demlik ya da bardak içine bıraktığınızda, sıcak su ile yumuşayan yapraklar açılacak ve tüm güzelliği ve mis gibi kokusuyla çiçekler sizi karşılayacak. Hatta bu görüntüyü tam izlemek adına siz demlik kullanırsanız daha iyi olur.  Bazen bardak ufak geldiği için tam açılmıyor.  Tadı yoğun olduğu için açılan çaylar bir kere daha demlenebiliyor. Hemen atmayın sakın.

Flying snow isimli çeşidi benim favorim oldu…

fotoğraf 3 (1)

Belirli özel noktalarla anlaşma yapan çay markası sizi menüleriyle karşılıyor. Dilerseniz facebook sayfalarından da iletişime geçebilirsiniz.(sanırım web sitelerinde bir sorun var) Buarada çiçek açan çayları kapalı çarşı’da da bulabilirsiniz. Fakat bu kadar çok çeşiti ve böyle kaliteli olanını bulmak biraz güç. Tane fiyatı 3 TL ile 5 TL arası değişiyor aktarlarda. Yine de ‘denemekte fayda var’ diyenler için hoş bir başlangıç olabilir. Tavsiyem; Chloris çaylarını bulmanız olacaktır yine.

Misafirlerinize sunduğunuzda çok şaşıracaklarına ve beğeneceklerine eminim:) İşte ilk dakikalar;

fotoğraf 3

 

 

Vee sonuç…

fotoğraf 4

”Daha neler göreceğiz ya hu?” dediğinizi duyar gibiyim 🙂

 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?