Chelsea Tea House Keşfi!

Chelsea Tea House Keşfi!

Ülkemizde çay türleri ve aromalı çaylar yavaş yavaş önem kazanıyor. Birbirinden farklı aromalı çayları keyifle denerken sohbet edebileceğimiz yerlerin artması benim gibi çay severleri de oldukça mutlu ediyor. İşte onlardan bir tanesi!

Chelsea Tea House, Akasya Avm’de açılmış sevimli bir çay evi. Sahibi de bu güzel mekan kadar sevimli ve kibar genç bir hanımefendi. İngiltere’de yüksek lisans yaparken bu hayali için çalışmaya başlamış ve döndüğünde de bu güzel çay evini açmış. Çok da iyi etmiş:)

fotoğraf 5 (1)

Mekan minik bu yüzden planlarınızı acele yapmanız gerekecek. Dünya üzerinde bulabileceğiniz mis kokulu, ilginç lezzetteki çayları seçmek için sabırsızlanıyorsunuz değil mi? Dilerseniz yanında minik atıştırmalıklar ve tatlılar da alabilirsiniz. Eğer içmek istediğiniz çay için kararsız kalırsanız numaralı minik şişeler imdadınıza yetişiyor.

fotoğraf 2

Koklayarak sizi cezbeden lezzeti, numarası ile sipariş edebilirsiniz. Fincan almaktansa demlik ile aldığınızda hem daha avantajlı oluyorsunuz hem lezzetleri daha iyi tadımlayabilirsiniz.

Fincan çay fiyatı: 9TL demlik çay fiyatı 15TL. Eğer çiçek açan çay içmek isterseniz; demlik fiyatı 19 TL, ”yok ben dünya klasiklerini denemek istiyorum” derseniz; fincan fiyatı 10TL demlik fiyatı 17 TL oluyor. Bu sevimli şişeleri hediye de alabilir, dileğinize göre yaptırabilirsiniz.

fotoğraf 1

Az da olsa tercih etmek isteyenler için bir kahve menüsü var. 5TL ile 7 TL arasında. Atıştırmalık lezzetler ise 6TL ile 10 TL arasında değişiyor.

fotoğraf 3

Bu lezzetlerin yanı sıra ünlü İngiliz porselenleri ve çay takımları da bu sevimli mağazada satışta. Otururken izleyebilir, dilerseniz satın alabilirsiniz:)

fotoğraf 1 (1)

Çayınız gelirken yanında macaron şeklinde zamanlayıcılar geliyor. Bu şirin zil, vaktini tamamladığında çalıyor yani ”çay demlendi içebilirsin” diyor.fotoğraf 4

Beyaz ağırlıklı dekor içinde insan kendini İngilitere’de bir çay evindeymiş gibi hissediyor.  Eğer yolunuz Akasya avm’ye düşerse mutlaka uğramalısınız.

Dileyenler facebook sayfasından da takip edebilir.

🙂

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?