Cha’ya Galata ‘yı keşfetmeyen var mı?

Chaya Galata, hayatında çayı önemli bir yere koyan, çay ile mutlu olan keşif tutkunları için adeta bir cennet!

Renkli dekorasyonu, lezzetli seçenekleri ve keyifli atmosferi ile es geçilmemesi gereken duraklardan! Henüz bu şirin noktayı keşfetmeyenlerden misiniz yoksa?

İçeri girdiğinizde muhtemelen siz de önce nereye oturacağınıza karar veremeyeceksiniz. Sonra aklınız duvardaki, sehpalardaki, masalardaki objelere, yazılara kayacak.” Dur okuyayım hemen” derken içinizi bir mutluluk kaplayıverecek!

chayagalatanerede

Renkli olduğu kadar da sıcak döşenmiş bu mekan; içinde gerçek bir çay sevgisini ve oldukça fazla emeği barındırıyor diyebilirim. Gittiğimde sahibi Sezen hanımla sohbet etme imkanı buldum. Oldukça sıcak ve bu işe kalbini koyduğunu açıkça görebileceğiniz birisi kendisi.  Öyle ya bu işin temelinde tutku var biraz da:) Eğer siz de orada yakalarsanız Sezen hanımla sohbet edin:) Keyifli olacağına emin olun!chayagalata

Dilerseniz menüye geçelim; aklınıza gelen ve gelmeyen çok fazla çeşidi bulabilirsiniz burada. Üstelik sunumları da oldukça şık. Portakal dilimleri, kurabiyeler ve renkli demlikler ile yapılan servis tam seyirlik! Sadece çay değil, yanına tatlı ve atıştırmalıklar ya da kahvaltı da tercih ettiğinizde pişman olmayacaksınız. Öğrendiğim kadarıyla favori çaylarından birisi kavunlu beyaz çay. Tabi hava sıcak olunca soğuk çaylara olan ilgi de artıyor. Mango ve Ananas ile hazırlanan soğuk çayları da oldukça lezzetli. Burada dünya çaylarını deneyebileceğiniz gibi çok nadir bulunan kambucha çayını da içebilirsiniz. Bana kalırsa mekanı farklılaştıran en önemli detaylardan birisi bu.

chayagalatadeneyimi

Chaya Galata‘yı bulmanız oldukça kolay. İstiklal caddesinde Tünel metro çıkışı yani Tarık Zafer Tunaya kültür merkezinden aşağı doğru rampayı iniyorsunuz. çok değil iki dakika sonra sağ tarafınızda bu şirin tabelayı göreceksiniz:)

chayagalataadres

Genel anlamda çalan müzikler ve ortamı oldukça sakin. Dileyenler için tadından yenmez bir de terasları var. Tek sorun; bu kadar şirin bir yeri sürekli fotoğraflamak isteyen genç hanımlar:) Öyle ya içinde çay aşkı varken ve böyle de bir yeri bulmuşken insan fotoğrafsız geçemiyor. Tabi zaman zaman biraz abartıldığı oluyor. Belki zamanla iyice kanıksandıktan sonra durulur heveslerimiz ne diyelim:)

Mekan sabah saat 09:00’dan akşam 23:00’e kadar açık, kredi kartı geçiyor. Çayların fiyatlarını demlik seçiminize göre ödüyorsunuz. Küçük boy demlik: 17 TL büyük boy demlik ise: 24 TL içtiğiniz çayın özelliklerine göre fincan boyutları değiştiği için bazen bir küçük demlik ile tadımlık iki kişi de çay içebiliyor. Menü içindeki tüm çaylar tek tek elenerek ve seçilerek eklenmiş. Seçim yapmakta zorlanacağınızı bilin:)

Yolunuz taksim ya da galata taraflarına düşerse mutlaka uğramalı ve bu çay cennetinde biraz soluklanmalısınız. Fakat renkli yastıklar, demlikler derken çayınızı soğutmak yok:)

Dileyenler için açık adres: Şah kulu mah. Şah kulu Bostan sokak no:22/A Taksim