Chado Blue Flowers Early Grey Deneyimi!

Chado minik ve estetik kutusu, birbirinden ilginç lezzetleriyle her daim sevdiğim ve masamın bir köşesinde durmasından çok keyif aldığım bir marka. Elbette bazı lezzetleri ise favorilerimden. Son dönemlerde bunlardan bir tanesi de ‘‘Chado Blue Flowers Early Grey”

Ne olursa olsun benim favorim siyah çay diyenler için de ideal bir farklılık olacak bu. Efendim early grey dediğimiz çay, esasen bizim tomurcuklu çayımızın tadına çok benzer. Biraz daha kokulu diyebiliriz. İçine bir de mavi çiçekler eklenirse bu koku daha çok nane şekeri gibi gelir burnunuza.

fotoğraf 1 (4)Hani huni şeklinde kartonların içinde mevlüt şekerleri olurdu. Açıp kokladığınızda burnunuza siyah çayla birikte gelen nane şekeri kokusu içinizi çay iştahı ile dolduruyor. Peki bu mavi çiçeklerde neyin nesi?  Bunlar Mavi Malva yaani ebegümeci 🙂 evet evet o sürekli söylediğimiz, duyduğumuz ama bilmediğimiz çiçek.  Hindistan’ın Nilgiri bölgesinde yetişen kaliteli siyah çay yapraklarını az önce bahsettiğimiz bu mis kokulu çiçeklerle harmanlıyorlar ve İtalya’da yetişen bergamut bitkisi de eklenince, değmeyin keyfimize.

fotoğraf 2 (4)

 

Özellikle çikolatalı tatlılar ile harika dengeleyici olarak gider, simitle ve kahvaltı üzeri son keyif çayı için güzel bir seçim:) 50 gr. lık metal kutularda satın alabileceğiniz çayı 80 ile 100 derece arasındaki kaynar su ile demlemeniz gerekiyor. Minik çay toplarını kullanırsanız işiniz daha kolay olur. Fotoğraftaki renk, çayı topumu bardağa ilk koyduğum anda çekildiği için açık. Sonradan o sevdiğiniz tok renge dönüyor:)

fotoğraf 3 (2)

Yaklaşık 250 ml suya 1-2 çay kaşığı yeterli oluyor ve beklemeden içilmesi gerekiyor. Aynı çayı iki defa demleyebilirsiniz. Bu minnoş kutudan ortalama 35 fincan çay çıkıyor:)

Siyah çay severlere duyurulur:)

Şuradan inceleyebilirsiniz:)