Cevat Amcanın Çayı!

Neşe Çay; Rize’de çay tarımına ve çay inovasyonuna yön veren bir marka. Hâl böyle olunca, yenilikler de hız kesmeden devam ediyor. İşte onlardan bir tanesi ”Cevat Amca’nın Çayı”

Çaydan hediye olur mu? Hem de harika bir hediye olur. Her gün tükettiğimiz bu özel içeceğin, özel şekilde paketlendiğini, içeriğini anlatan şık bir sunumla sizi karşıladığını ve tadının gerçekten özel olduğunu hayal edin!

İşte ”Cevat Amca’nın Çayı” 

Cevat Amca, Neşe Çay’ın kurucusu ve bugünkü yöneticilerinin de babası. Aynı zamanda bir çay emekçisi. Çaya gönül veren, onu evlat gibi seven ve bu değeri büyütmeyi amaçlamış birisi. Tabi bu sebeple hem bir çok işe öncü olmuş, bunlardan bir tanesi de çok az bulunan ”çelikleme yöntemi”

Rize Çayeli bölgesinden bize ”merhaba” diyen bu çay; çok az bulunan çelikleme yöntemi ile dikimi yapılmış özel çay bahçelerinden, yılın ilk hasatı olarak elde edilen taze çay filizlerinin işlenmesiyle elde ediliyor. Söylemesi bile havalı değil mi? Bu yöntem sebebi ile çayın aroması daha farklı ve demi çok belirgin.

250 gr. lık çay paketinin içerisinde (kitap şeklinde tasarlanmış kutu gerçekten çok farklı) hem yöntem ve çayın hikayesi yazıyor. Hem de Neşe Çay ve bool bol çay tarlalarını göreceğiniz bir tanıtım cd’si çıkıyor. Bana kalırsa Ülkemizden hem farklı ülkelere, hem de çay severlere hediye etmesi oldukça keyifli bir detay olmuş bu.

neşeçay

Tadı da demi de kokusu da sizi utandırmayacak türden. Havalar da soğudu, mis gibi yakışır vallahi:)

Çayı şuradaki linkten satın alabilir, Neşe Çay’ın yakında uzun uzun anlatacağım diğer çaylarını da inceleyebilirsiniz.

Çayınız demli, hediyeniz de neşeniz de bol olsun!