Çayın İlhamıyla Bulunan 5 Pratik Fikir!

Her güzel gelişmeyi fırsat bilip, birer partiye dönüştürmeye, yeni hediye fikirleri bulmaya bayılanlar buraya! Ufacık fikirlerle misafirlerinizi, arkadaşlarınızı mutlu etmek mümkün. İhtiyacınız olan fikirlerin ilhamı ise elbette çayda mevcut!

Özellikle bebek partileri için pek de şirin bir fikre rastladım. Oldukça da pratik. bebeğinizin doğum gününde ya da dilediğiniz bir özel gününde seçtiğiniz bir fotoğrafının kağıt çıktısını alıp, (ufak boyutlarda resimlere ihtiyacınız olacağı için aynı kağıda çok sayıda kare basabilirsiniz) dilediğiniz poşet çayın ucuna da rahatça tutturabileceğiniz görsellerle çok şirin bir hoşluk yakalayabilirsiniz. Ya da anne ve babanızın evlilik yıl dönümleri için mini bir hazırlık hiç de fena olmaz bence. Her sene için bir fincan çay!

teaparty

Yeni evlenen ya da ev alan arkadaşlarınız için her baktığında sizi hatırlayacak bir hediye mi arıyorsunuz? Bu fikir size bir demlik kadar yakın:) ihtiyacınız olan tek şey, beyaz renkli porselen bir demlik ve  bir porselen kalemi!

Sonrasında her çay demleyişinde aklında olacaksınız:)

teapartydıy

Misafirleriniz için sofraya koyacağınız demlik şeklinde kestiğiniz renkli kartların içine onlara özel yazdığınız notları eklemeye ne dersiniz? Bazen yazmak; söylemekten daha kolaydır…

Pinterest üzerinde rahatlıkla şablonlarını bulacağınız demlikleri, seçtiğiniz renkli bir kağıt üzerine koyarak kesebilir, kurdele ya da minik çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Günün sonunda hepsi minik hatıraları ile eve dönmüş olacaklar…

çaypartisi

Hediye almak, seçmek çoğu insan için zordur. Fakat bana sorarsanız, ev yapımı bir şey kadar da anlamlı bir hediye yoktur. Dilediğiniz şekilde hazırlayacağınız kurabiyeleri seçtiğiniz bir fincanın içine koyup, süsleyerek hediye etmeye ne dersiniz? Belki de bazen arkadaşlarımızın tek ihtiyacı; onlar için düşünülmüş bir çay molası…

çaypartisi

İşte fincanların en güzel hali! İçine dikeceğiniz uzun ömürlü bir bitki ile her zaman masasında, penceresinin önünde olmak ne güzel olur değil mi? Özel bir gününüz için davet ettiğiniz dostlarınıza böyle bir hediye hazırlayabilir. Yaşayan bir çay saati hatırası bırakmış olursunuz.

çaysitesi

Eğer sizlerin de aklında keyifli fikirler varsa, lütfen benimle paylaşın. Neticede çayın ilhamı herkese farklı farklı fikirler verecektir değil mi?

🙂