ÇAYKUR’dan, “Tuluyhan Uğurlu ile Kampüste Çay Molası”

Çaykur, ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu ileTürkiye’nin yedi üniversitesinde konser etkinliği gerçekleştiriyor.

Mayıs ayında çay hasadının başlamasıyla birlikte Türkiye’nin 80 yıllık çay serüveninin anlatılacağı “Tuluyhan Uğurlu ile Kampüste Çay Molası”nın ilk durağı Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi olacak. Tuluyhan Uğurlu, konserlerinde çay hasadının coşkusunu yansıtan özel bestesini de seslendirecek.

Tuluyhann_7

Uğurlu, etkileyici görsel sunum eşliğinde vereceği konserlerinde Cumhuriyet’le birlikte Doğu Karadeniz ve Rize’nin kaderini değiştiren çay ekiminin hikâyesini, Karadeniz halkının çayla değişen serüvenini gençlere anlatacak. Dinleyicisini kışın doğal örtüsü kar altında sakince dinlenen ve bahar aylarında yemyeşil filizleriyle uyanan çay bahçelerinde gezdirecek.

Konser boyunca görsel sunumun da yapılacağı fotoğraflarda yeşilin her tonu ile Karadeniz, dağları ve yaylaları ile baharı karşılanacak. 90 dereceye yaklaşan eğimdeki çay bahçelerinin hasat zamanından başlayarak bitimine kadar ki olan değişim ekranlarda paylaşılacak.

Nisan’ın son haftası Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinde başlayacak konserler, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi,İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi’nde devam edecek:)

Böylesi bir çay molası hiç fena değil bana kalırsa, ne dersiniz?