Çaykovski’de Duralım, Taze Demlenmiş Çay Soralım

Çaykovski’nin ne kadar değerli bir sanatçı olduğu muhakkak! Fakat bir Türk olarak bu ismi ”çay”ile ilişkilendirmeden geçemem. Benim gibi düşünen birileri daha varmış ki; ”Çaykovski Cafe”yi kurmuşlar. Logosunu da çay bardağının içinde duran bir sol anahtarı yaparak konuyu bağlamışlar.

Büyükdere caddesinde Cevahir alışveriş merkezinden Şişli tarafına doğru inerken rastlayacağınız bu durak sizi çay anlamında tatmin edecek, yolunuza daha enerjik devam etmenizi sağlayacak. Burası sürekli işleyen bir nokta, simitleri, börekleri, çörekleri sabahtan çıktığı gibi istenmeye başlıyor.

fotoğraf 3 (1)

Siyah çay konusunda 3 farklı boy seçeneğine sahipsiniz. Fincan, ince belli ve ajda bardak. Bardaklar genel olarak büyük. İnsanı kana kana içmeye teşvik ediyor. Özel tepsisinde yanında kurabiyesi ile servis edilen ince bellinin fiyatı 3.5 lira. Belki biraz yüksek gibi gelebilir ama diğer cafelerde içtiğiniz 2 ince belli çay ile eşit ölçüde bir bardak olduğunu söylemeliyim.

fotoğraf 1 (1)

Bunun yanı sıra aradığınız bitki çaylarının çoğu burada mevcut. Dilerseniz önceden belirledikleri ve isim verdikler karışımlarını da deneyebilirsiniz. Bitki çayları da cam demlik ile servis ediliyor. Karışım çayların fiyatı 9.5TL. Çayınızın yanına limon ya da bal alabilmeniz için de ufak kaplar koymuşlar.

fotoğraf 5 (1)

Dileyenler fincanda ya da kupa’da sütlü siyah çay da içebiliyor. Ulaşımı kolay,çalan müzikler zevkli, çayı  lezzetli. 389796_208185609264023_376794878_n

Elbette sordum markasını ve kendilerinin harmanladığını öğrendim. Biraz tomurcuk, biraz seylan çayı derken lezzetli de bir çay çıkarmışlar ortaya.fotoğraf 2 (1)

işte isteyenler için açık adresi:

Oralardan bir yerlerden geçiyorsanız, hiç arayışa girmeden burada dindirebilirsiniz hararetinizi:)