Eski Çay Fincanlarını Hayata Döndürün!

Çay fincanları benim için çok özel! Mutlu ya da hüzünlü çok anı paylaşıyorlar bizimle.  Bazı fincanlar o kadar güzel ki; onları sadece mutfakta tutup, belli zamanlarda çıkarmak büyük haksızlık. Bazen onları alıp tam da başucumuzda tutmak isteriz. Peki, ne yapsak acaba?

İşte bomba fikir geliyor!

Dilerseniz parafin ile (renksiz ya da renklendirici ile) yeteneğiniz varsa sıfırdan,  isterseniz satın alacağınız dilediğiniz renk bir mumu parçalayarak benmari usulü eritelim. (yani varsa bir tencere ya da ısıya dayanıklı kap içinde su kaynatalım, üzerine ise farklı bir kap içinde mumu koyarak erimesini bekleyelim)

teacandle

sonrasında seçtiğimiz fincan içerisine dökelim. Mum fitilini de tam ortaya batırarak kururken yapışmaması için sabitleyelim. ( mum malzemeleri satan yerlerde fitil ve bu aparatlar var) Fakat iki ince çubuk, işinizi görebilir.

çayblogu

sonrasında dilerseniz fincanı da tabağa silikon ya da japon yapıştırıcısı ile sabitleyebilir, ya da etrafını süsleyebilirsiniz. Eğer seçtiğiniz fincan beyaz ise porselen yazı yazan kalemler ile farklı bir mesaj yazabilirsiniz.

çaylımumİşte oldu! Bence bu harika da bir hediye oldu bu. Belki de bu çay fincanları özel olarak seçmeli? Mesela bir parti hediyesi, kızlar gecesi hatırası… Her şey olabilir!

Geriye paket yapmak kaldı:)

Yaşasın Dönüşebilen Çay Fincanları!