1. Uluslararası İstanbul Çay Festivali Başlıyor!

1. Uluslararası İstanbul Çay Festivali Başlıyor!

Geçen sene Haydarpaşa garında kahve festivali yapıldığında içim gitmişti, ‘‘ah şurada bir de çay festivali yapılsa” diye söylenip durmuştum. İşte sonra birileri sanki sesimi duymuş ve kolları sıvamış:) Velhâsıl-ı kelâm; 29-30 Nisan‘da Haydarpaşa Garında Çay Festivali var.

Geliyor musunuz?

Eminim benim gibi çaya aşık binlerce kişi heyecanla bekliyor bu festivali. Çaya dair keşfedilecek yeni lezzetler, yeni markalar, çay dolu atölyeler, sohbetler derken insanın içini bir heyecan kaplıyor ki sormayın gitsin. Aslına bakarsanız sık sık Türkiye’ye gidip gelsem de sanırım artık yurt dışında yaşadığım gerçeğini ilk defa kabul ediyorum. Bu festivalde olmayı çok isterdim doğrusu. Ne yapalım, umarım gelecek yıllarda da tekrarları olur da açığımı kapatabilirim. Ben gidemiyorum ama bu yazıyı okuyan çay aşıklarına bir sürprizim olacak. Yazının sonunu bekleyiniz efendim. Önce festival hakkında bazı bilgileri paylaşmak istiyorum;

Festival, Kadıköy Haydarpaşa garında 29 Nisan sabah saat 10:00 itibari ile başlayacak ve 19:00’a kadar sürecek. 30 Nisan için de aynı saat aralıklarında açık. İsterseniz tek gün, isterseniz daha avantajlı bir fiyatla 2 gün için şuradan bilet alabilirsiniz.

Peki, 1. Uluslararası Çay Festivalinde neler var?

Asia Chai Art’dan sevgili Halil Ulaş ve pek sevdiğim Tea&Pot ekibi de workshoplarıyla keyif katacaklar etkinliğe. Soğuk çay atölyesi ya da Asya çay saati? iki workshop da kulağa harika geliyor. Sunay Akın ile çay ve edebiyat sohbeti, Yuchi Pirim ile Çayları bütünleştiren dünya demlikleri, Demlik Kültürü,  Türkiye Çay Demleme ve Sunum Şampiyonu Aytül Turan’dan Çay Demlemenin Sıraları ise keyifle katılabileceğiniz söyleşilerden bazıları. Bu sırada ana sahnede de bir sürü keyifli etkinlik ve yarışma olacakmış. İnsan düşününce bile gitmek için iştah duyuyor! Eğer siz de benim gibi bir çay aşığı iseniz, bu güzel etkinliği kaçırmamalısınız.

Festivali sosyal ağlardan da takip ederseniz, hem yeni duyuruları hem de sürpriz yarışmaları kaçırmamış olursunuz, benden söylemesi:)

İnstagram

Facebook

Twitter

Eveeet, gelelim benim sürprizime!

Bu yazıyı sosyal ağlarınızdan herhangi birisinde #caysızolmaz etiketi ile paylaşıp, yorum olarak da beni bilgilendiren 2 kişiye çift kişilik festival bileti hediyem var!

Kazananlarla yorum olarak paylaştıkları mail adresleri ile iletişime geçeceğim. Bu yüzden bilgilerinizi doğru vermeniz ve maillerinizi kontrol etmeniz önemli.

(Sonuçlar 26 Nisan günü bu yazıda da paylaşılıyor olacak)

Haydi!

Demlenen çaylar bardağa, paylaşılan yazılar yorum olarak aşağıya:) 

Yaşasın çay dolu festivaller, yaşasın çaya kavuşturan yarışmalar!

 

Share

Yorumlar

  1. Twitter da paylaştım 🙂 Ay dur ig de nasibini alsın 🙂 Asıl çaykolikler orda 🙂

  2. Safiye Yaşar Erdiger Says: Nisan 16, 2017 at 12:57 pm

    Çok kötü bir zamanlama.. İnşallah İzmir’de de yapılır. Bu arada bana da beklerim.;)

  3. Paylaştımm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-mail Adresine Daha Fazla Çay İster misin?